Zavrieť

Porady

Sprostredkovateľská zmluva - výplatná páska ?

Dobrý deň.
Uzatvoril som sprostredkovateľskú zmluvu z FO podľa par. 774 Občianskeho zákonníka s FO, ktorá nie je SZČO. Ja som SZČO.
Zmluva sa týka zabezpečenia stretnutia s klientom, ktoré mi dotyčná osoba sprostredkuje cez telefón - nejde o finančné sprostredkovanie.

Výpočet jeho odmeny je na základe počtu sprostredkovaných stretnutí.
Akým dokladom, alebo na základe čoho mu mám vyplatiť čiastku, aby to bolo možné zahrnúť do mojich nákladov ?

Ďakujem.
Naposledy upravil dusanpetras : 18.11.10 at 15:12 Dôvod: doplnenie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    dusanpetras Pozri príspevok
    Dobrý deň.
    Uzatvoril som sprostredkovateľskú zmluvu z FO podľa par. 774 Občianskeho zákonníka s FO, ktorá nie je SZČO. Ja som SZČO.
    Zmluva sa týka zabezpečenia stretnutia s klientom, ktoré mi dotyčná osoba sprostredkuje cez telefón - nejde o finančné sprostredkovanie.

    Výpočet jeho odmeny je na základe počtu sprostredkovaných stretnutí.
    Akým dokladom, alebo na základe čoho mu mám vyplatiť čiastku, aby to bolo možné zahrnúť do mojich nákladov ?

    Ďakujem.
    Dokladom je práve táto zmluva. Žiadnu VP nevystavuješ, nie je to zamestnanec.

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    dusanpetras Pozri príspevok
    Výpočet jeho odmeny je na základe počtu sprostredkovaných stretnutí.
    Akým dokladom, alebo na základe čoho mu mám vyplatiť čiastku, aby to bolo možné zahrnúť do mojich nákladov ?

    Ďakujem.
    Bolo by dobre kazdy mesiac (alebo ine dohodnute obdobie, za ktore sa odmena vyplaca) si spravit evidenciu o jednotlivych strenutiach, urcity prehlad stretnuti, aby bol jasny ich pocet a tym aj zaklad pre vypocet. Bolo by vhodne, keby tento dokument podpisali obidve strany.

    Sprostredkovateľská zmluva - výplatná páska ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.