Zavrieť

Porady

Daň z predaja rozostavanej stavby

Dobrý deň!
Potrebujem radu ohladne predaja rozostavanej stavby. Rád by som sa spytal, či treba platiť daň z predaja rozostavanej stavby, ktorej vlastníkom je fyzická osoba. Rozostavaná stavba logicky nie je kolaudovaná, je vymeraná geodetom a urobil sa aj znalecký posudok.
V prípade, ak je potrebné zaplatiť daň, z čoho sa daň vypočítava? Je to z ceny predaja rozostavanej stavby mínus finančné náklady vynaložené na túto stavbu?
Ďakujem!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária.K. je offline (nepripojený) Mária.K.

    Mária.K.
    donna344 Pozri príspevok
    Dobrý deň!
    Potrebujem radu ohladne predaja rozostavanej stavby. Rád by som sa spytal, či treba platiť daň z predaja rozostavanej stavby, ktorej vlastníkom je fyzická osoba. Rozostavaná stavba logicky nie je kolaudovaná, je vymeraná geodetom a urobil sa aj znalecký posudok.
    V prípade, ak je potrebné zaplatiť daň, z čoho sa daň vypočítava? Je to z ceny predaja rozostavanej stavby mínus finančné náklady vynaložené na túto stavbu?
    Ďakujem!!!
    Príjem z predaja rozostavanej stavby je potrebné uviesť v daňovom priznaní fyzickej osoby typu B. Od príjmov si v daňovom priznaní odpočítate výdavky preukázateľne vynaložené na dosiahnutie tohto príjmu. Na hodnotu vlastnej práce sa neprihliada, t.j. vlastnú prácu nemôžete oceniť a považovať ju za výdavok. Ak by preukázateľne vynaložené výdavky boli vyššie ako príjem, výdavky je možné uplatniť len do výšky dosiahnutého príjmu z predaja.

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    O tom, ake typy vydavkov si mozes uplatnit, hovori § 8 http://www.porada.sk/t6023-zakon-o-d...-2010-a.html#8.

    donna344 je offline (nepripojený) donna344

    donna344
    Toto považujem za dosť nespravodlivé :S
    Ja som z valstnych penazí postavil dom...a platil som za kezdy jeden materiál DPH..a teraz ked ho predám tak znovu musím zaplatit dan???

    petosc je offline (nepripojený) petosc

    petosc
    NO ja si osobne myslím, že ked máš doklady/výdavky/ tak to kludne môžeš dať do dan,priz. t.j. že dan budeš platiť len z zisk-výdavky=a z toho dan. toto je môj názor.

    andiablo je offline (nepripojený) andiablo

    andiablo
    daň sa platí zo sumy, ktorú si za stavbu utržil. Neodpočítavajú sa žiadne náklady na stavbu. Musíš podať daňové priznanie a na základe daňového priznania sa ti vypočíta daň. Je to tvoj príjem

    Daň z predaja rozostavanej stavby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.