Zavrieť

Porady

montovany dom BAU holding

potreboval by som poradit ci ma niekto skusenosti s firmou BAU holding
(dom snov,do googlu) pripadne aky mate na to nazor.
marcop ... a keď sme už pri tom termíne "Dom Snov", odporúčam sa VYHNÚŤť z množstva stavebných firiem aspoň firme DEK, s.r.o. z Martina. Paradoxne oni sú momentálne, mentálne sponzormi Domu snov a dnes, pred malou chvíľou vidiac mudrovať a radiť v tejto relácii samotného konateľa, zmohol som sa len na sarkastický úsmev. ... táto firma nám tak zohavila stavbu domu, a nedokáže sa ani "chlapsky" postaviť za svoj nepodarok, že čoskoro to žiaľ bude musieť rozhodnúť súd. Takže ak inak nepomôžem, tak aspoň tým vyvarovať sa tejto firme a hľadať in s ozajstnými referenciami ( viacerými), na ktoré si môžete aj "siahnuť".
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tommi_d je offline (nepripojený) tommi_d

    tommi_d
    Niečo mi na tom nesedí. Dom prezentujú ako 101 m2 plochy do ktorej počítajú i vonkajšiu terasu. Od tohto čísla extrahujú i sumu na 1 m2, čo je evidentne minimálne zavádzajúce pre zákazníka.
    Zjednodušene dom o veľkosti prezentovanej firmou sa za 39.990,- EUR dodávateľsky nedá postaviť.
    Nemám z toho dobrý pocit, už tu jeden dom za milión bol a zostala sekera 2 mil. EUR

    Jack_spk je offline (nepripojený) Jack_spk

    Jack_spk
    To je nereálne aby za 40 000€ postavili dom na kľúč - aj s vybavením. to si ani nedokážem predstaviť tie "stavebné" materiály a to už nehovorím o vybavení...

    hyper77 je offline (nepripojený) hyper77

    hyper77
    Jack_spk Pozri príspevok
    To je nereálne aby za 40 000€ postavili dom na kľúč - aj s vybavením. to si ani nedokážem predstaviť tie "stavebné" materiály a to už nehovorím o vybavení...
    Po prestudovani ich stranky a komunikaciou so spolocnostou Bau holding mi blizsie specifikovali cislo 120, ktore nebolo pocet domov, ale zakaziek, nakolko sa spolocnost interesuje aj v prerabkach, budovaniu cisticiek, pripojok IS a pod. Momentalne cislo za rok 2011 bolo 28 postavenych domov, vacsina z nich dom STILO I (napr. 3ks Vrakuna, Poddunajske Biskupice, Pata, 3ks Nitra, Janovce, Dobrohost, 2ks Kvetoslavov, Cifer, Nova Marianka a napr.dom MONET v Senec Gardens), rovnako maju zastupenie - vzorove domy v BA na Vajnorskej, Nitre a v Ziline... Co sa tyka ceny je to v skutocnosti 39.999€ za 3izbove Stilo na koludaciu, alebo Monet Classic na kluc.

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Už som tu o tom písal litánia,ako to tam (ne-)funguje.V takej cene nemože byť reč o kvalite materiálu,správnej skladbe konštrukcií a postupe prác tiež nie.Robím cenové ponuky každý týždeň jednu-dve,takže viem.Kedysi som si myslel,že sú pre mňa konkurencia firmy,ktoré ponúkajú drevodom za 33.000,- eur,no nie sú.Mňa len mrzí,že zákazník je takto zavádzaný a potom to vrhá zlé svetlo na tých,ktorí drevostavby robia od školy a milujú svoju prácu.
    Nech napíšu,čo je v cene zahrnuté a aké materiály sú použité.

    tommi_d je offline (nepripojený) tommi_d

    tommi_d
    Tak ako píše Marleau, za málo peňazí málo muziky, cena napr. nazahŕňa dopravu, v cene je plechová strešná krytina, ako chceš betónovú príplatok je 1500,- EUR, ak chceš poriadnu silikátovú fasádu, príplatok je 5000,- EUR atď.....
    Inak tá cena na "kolaudáciu" je za 39.999,- ak chceš na "kľúč" príplatok je 5000,- EUR
    Imho, toto nie výmysli, čerpám z ich oficiálnej ponuky, ktorú som si nechal vypracovať....

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    ....a namiesto podláh je laminát priamo na záklope stropu.Strop - fošne 6 x 16 namiesto 8 x 24,bez izolácie,vraj "šak je to vňútri"...S tým som sa tiež stretol,nevedel som oponovať,kvoli udržaniu smiechu.

    Ivet001 je offline (nepripojený) Ivet001

    Ivet001
    Veľa Slovákov sa vyhovára na neschopnosť firmy, keď sa ničo pokazí, ale aby si zaplatili kvalitné materiály a kvalitných pracovníkov, tak to ani náhodou... Potom sa len sťažujú a prihadzujú komenty typu: "montovaný dom nikdy viac... to nie je na "naše podnebie" a pod..." ale priznať si chybu, že chceli ušetriť milión tam, kde sa to jednoducho nedá, tak to hádam ani komentár nepotrebuje...
    My sme bývali v drevodome v Dánsku, boli tam oveľa nepriaznivejšie povetrenostné podmienky ako u nás, a napriek tomu iný dom ako drevodom nechcem...
    S manželom sme si vybrali firmu, ktorá je na trhu 14 rokov, má za sebou veľa zrealizovaných projektov a hlavne vyrábajú na Slovensku zo slovenských materiálov. Taktiež cena bola priateľná... Môžem len odporučiť.

    tommi_d je offline (nepripojený) tommi_d

    tommi_d
    Ivet001 Pozri príspevok
    Veľa Slovákov sa vyhovára na neschopnosť firmy, keď sa ničo pokazí, ale aby si zaplatili kvalitné materiály a kvalitných pracovníkov, tak to ani náhodou... Potom sa len sťažujú a prihadzujú komenty typu: "montovaný dom nikdy viac... to nie je na "naše podnebie" a pod..." ale priznať si chybu, že chceli ušetriť milión tam, kde sa to jednoducho nedá, tak to hádam ani komentár nepotrebuje...
    My sme bývali v drevodome v Dánsku, boli tam oveľa nepriaznivejšie povetrenostné podmienky ako u nás, a napriek tomu iný dom ako drevodom nechcem...
    S manželom sme si vybrali firmu, ktorá je na trhu 14 rokov, má za sebou veľa zrealizovaných projektov a hlavne vyrábajú na Slovensku zo slovenských materiálov. Taktiež cena bola priateľná... Môžem len odporučiť.
    skúsim hádať že je to riastav ? tak ako na modrej streche ?

    dzonyy je offline (nepripojený) dzonyy

    dzonyy
    Absolútny súhlas, jaj a mám len negatívne skúsenosti s touto firmou, sú to amatéri, a doteraz mám problémy, pretože ochota odstraňovať reklamácie je nulová, a samozrejme konatel p. Varga ako hviezda vo Vyvolených, nemá čas komunikovať s bývalými zákazníkmi...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.