Zavrieť

Porady

Zateplenie a vnútorné vetranie

Poradaci, viem ze sa to tu riesi po roznych temach.. ale chcela by som sa na to pozriet komplexne..


ide o poschodovy domcek kompakt 602 / bez stresnych okien/ zvacsovali sme plochu okien. hrubka obvodovych stien je 300 tehla P+D, okna trojsklo od fenestry to geneo

otazky
1. Postaci hrubka zateplenia vonkajsich obvodovych stien 20 cm polystyrenu
2. Kolko cm izolacie pod strechu treba zvolit? rozmyslame nad 10 cm + 18 cm krizom? Potom chceme dat aj tu parozabranu
3. Kde vsade je este parozabrana potrebna? / ja som laik
4. Aku hrubku izolacie eps do podlahy zvolit?
5. Nechceme nejake tie zemne registre a pod. ale chceli by sme to vynutene vetranie / rozmyslame nad tym od schiedela, alebo nilan, helios/ co dat ak chceme len vetrat tym ja sa totiz obavam toho ze to bude cele moc utesnene a budu sa tvorit plesne...

Bude tam aj krb s externym privodom vzduchu...
Naposledy upravil Dav : 19.11.10 at 19:51
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    andiablo je offline (nepripojený) andiablo

    andiablo
    1. záleží na tebe aké chcemať tepelné straty. Musíš to brať komplexne. Aké budeš mať okná a ako zaizolaovanú strechu. Izolácia by mala byť nadimenzovaná približne rovnako.
    2. Skor 16cm medzi krokvy a 18 krížom
    3. no parozábrana sa dáva ri zateplení podkrovia pod SDK. viď.
    http://www.ostavbe.sk/fotoserial-ako...arton-t56.html
    http://www.ostavbe.sk/sitemap.php?forum=26
    4. Ja som za 15cm EPS 100
    5.nepoznám neviem

    deli. je offline (nepripojený) deli.

    deli.
    lienocka001 Pozri príspevok
    Poradaci, viem ze sa to tu riesi po roznych temach.. ale chcela by som sa na to pozriet komplexne..


    ide o poschodovy domcek kompakt 602 / bez stresnych okien/ zvacsovali sme plochu okien. hrubka obvodovych stien je 300 tehla P+D, okna trojsklo od fenestry to geneo

    otazky
    1. Postaci hrubka zateplenia vonkajsich obvodovych stien 20 cm polystyrenu
    2. Kolko cm izolacie pod strechu treba zvolit? rozmyslame nad 10 cm + 18 cm krizom? Potom chceme dat aj tu parozabranu
    3. Kde vsade je este parozabrana potrebna? / ja som laik
    4. Aku hrubku izolacie eps do podlahy zvolit?
    5. Nechceme nejake tie zemne registre a pod. ale chceli by sme to vynutene vetranie / rozmyslame nad tym od schiedela, alebo nilan, helios/ co dat ak chceme len vetrat tym ja sa totiz obavam toho ze to bude cele moc utesnene a budu sa tvorit plesne...

    Bude tam aj krb s externym privodom vzduchu...
    1. Podľa popisu ostatnych konštrukcii ano, predpokladam, ze pojde o nizkoenergeticky dom (mimochodom, potom je zbytočné dávať 30 cm tehly, úplne má postačiť 25 cm...)
    2. malo by to byt prepocitane (zase katalogoy projekt, kde menite skladby materialov? ) v projekte, o aky dom ide, ale som skor za 12+18
    3. v projekte je to riesene
    4. 15 cm? ---- prepocet
    5. vetrane s rekuperaciou je vynikajuce riesenie. (Pozrite aj atrea.cz). Pri tomto type vetrania je nutne zaistit VZDUCHOTESNOST vsetkych konstrukcii. Takze pozor, vsetko vzduchotesne: parozabrany (prieniky ZAPASKOVAT!), steny, podlahy,... , ale aj KOZUB aj komin (predpokladam Schiedel Absolut?). Vzduchotesny kozub je narocne realizovat, musia byt vzduchotesne vsetky napojenia.
    Naposledy upravil deli. : 19.11.10 at 14:46

    andiablo je offline (nepripojený) andiablo

    andiablo
    15 cm. Mám to vykoumané. Jedna rada tehál má výšku 25cm.
    25cm skladba podlahy (2cm nerovnosti izolácie, 15 cm EPS a 8cm poter na podlahovku)

    Zateplenie a vnútorné vetranie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.