Zavrieť

Porady

neopravnene byvanie na pozemku

Zdravim poradakov. Mam zaujem vykonat transkakciu tykajucu sa kupy nehnutelnosti, ale vsetko zavisi od vasej rady. Takze predstavme si modelovo, ze som vlastnikom nehnutelnosti teda parcely s urcenym parcelnym cislom v zastavanom uzemi, ktora je zakreslena na katatstralnej mape a zapisana na LV. Zhodou okolnosti na tejto parcele stoji budova, ktora nema urcene supisne cislo, zaroven nie je zakreslena na katastralnej mape, ani nie je zapisana na LV. Proste papierovo tato budova ani neexistuje. Tuto budovu okupuju nasi neprisposobivi spoluobcania. Zaroven robia neporiadok na mojej parcele, mojom vlastnictve, nicia stromy, ktore tam rastu, olamuju konare a pod. V katastri nie je ani zmienka o tom, ze by mali mat k parcele, pripadne budove, ktora de facto nelegalne stoji na mojom pozemku, nejake vlastnicke prava. Moja otazka znie takto. Mam pravo ich odtial vystahovat? Ak ano, mozem si na tuto pracu najat nejaku bezpecnostnu sluzbu, pripadne poziadat o asistenciu policiu, alebo mestsku policiu? Na margo este dodavam, ze sa medzi nimi nachadzaju aj nezaopatrene osoby. Dakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Môžeš žiadať ako vlastník o vypratanie tvojej nehnuteľnosti z dôvodu neoprávneho užívania a bránenia ti užívať vlastný majetok. Žiadaj vypratať pozemok, nie budovu. Tá budova je súčasťou pozemku ako záhradná chata.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    robovi Pozri príspevok
    Zdravim poradakov. Mam zaujem vykonat transkakciu tykajucu sa kupy nehnutelnosti, ale vsetko zavisi od vasej rady. Takze predstavme si modelovo, ze som vlastnikom nehnutelnosti teda parcely s urcenym parcelnym cislom v zastavanom uzemi, ktora je zakreslena na katatstralnej mape a zapisana na LV. Zhodou okolnosti na tejto parcele stoji budova, ktora nema urcene supisne cislo, zaroven nie je zakreslena na katastralnej mape, ani nie je zapisana na LV. Proste papierovo tato budova ani neexistuje. Tuto budovu okupuju nasi neprisposobivi spoluobcania. Zaroven robia neporiadok na mojej parcele, mojom vlastnictve, nicia stromy, ktore tam rastu, olamuju konare a pod. V katastri nie je ani zmienka o tom, ze by mali mat k parcele, pripadne budove, ktora de facto nelegalne stoji na mojom pozemku, nejake vlastnicke prava. Moja otazka znie takto. Mam pravo ich odtial vystahovat? Ak ano, mozem si na tuto pracu najat nejaku bezpecnostnu sluzbu, pripadne poziadat o asistenciu policiu, alebo mestsku policiu? Na margo este dodavam, ze sa medzi nimi nachadzaju aj nezaopatrene osoby. Dakujem za rady.
    Takže modelovo by som s Tebou súhlasil ...
    Máš právo ... aj ich upozorniť ...
    Máš právo aj na mestskú a aj na PZ ...
    Vysťahovať ???
    Toto si prečítaj ... http://ociganoch.jinde.cz/Vodarenska.html

    Smutné je ale , že svojho práva sa v tejto republike musíš domáhať takto , povedal by som silou ...

    Ešte smutnejšie je , že máš aj povinnosti .
    Trt je platné , že hentá stavba "neexistuje" , nikde jej na papieri nieto .
    Lenže ak sa niečo stane , niekoho zadlávi , zabije ...čo myslíš , koho si na paškál práve vyššie uvedené štátne inštitúcie vezmú ???

    Mňa asi nie , zhodou okolností , ja by som to inak poriešil ...ale to som JA ...

    neopravnene byvanie na pozemku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.