Zavrieť

Porady

zrušenie doživotného práva

Ahojte, chcel by som sa spitat ci sa da niako zrušit dozivotne pravo v dome. byva u nas jeden clovek a su snim len problemy, je to alkoholik, vobec o nic sa nestara, nikdy nic nezaplatil ani neprispel, na elektriku, vodu, kurenie a podobne. da sa s tym nieco robyt ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ma v zmluve uvedene,ze ma narok na bezplatne doziv.byvanie? Ak nie,mal by prispievat na najom a energie.

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    mzdarka renca, Flinstone, sarasara, verkaz, Mária27
    5

    sarasara je offline (nepripojený) sarasara

    optimista sarasara
    Ty sám toto zrušiť nemôžeš. Dá sa to zrušiť dohodou medzi vlastníkom domu a oprávneným, teda tým, ktorý má právo doživ. bývania.
    Ak dohoda nie je možná, bývanie je však také ako opisuješ, môžeš podať návrh na súd, aby právo zrušil.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Misman2 Pozri príspevok
    Ahojte, chcel by som sa spitat ci sa da niako zrušit dozivotne pravo v dome. byva u nas jeden clovek a su snim len problemy, je to alkoholik, vobec o nic sa nestara, nikdy nic nezaplatil ani neprispel, na elektriku, vodu, kurenie a podobne. da sa s tym nieco robyt ?
    TRochu tomu nerozumiem - tým domom myslíš rodinný dom alebo bytovku?

    Ak je to nejaký človek, ktorý býva v bytovke v nejakom byte, kde nie je majiteľom, len má v tom byte právo doživotného bývania, tak s tým človekom nemusíte nič riešiť. Ten byt má nejakého majiteľa, ktorý je povinný uhrádzať zálohové predpisy, tvoriť FO a platiť iné náklady súvisiace s bytom. To, že mu niekto býva v byte je jeho problém, nie váš, ostatných vlastníkov. Ak bude mať dlh na vyúčtovaní, nie je problém dať byt na dražbu.

    Ak je ten človek u teba v rodinnom dome (nejaký rodinný príslušník), tak to je horšie, lebo ho musíš trpieť. Ale na chod domu by mal primerane prispievať a to môžeš od neho žiadať aj súdnou cestou.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    arizona Pozri príspevok
    Ma v zmluve uvedene,ze ma narok na bezplatne doziv.byvanie? Ak nie,mal by prispievat na najom a energie.
    Aj o tom "bezplatnom" doživotnom bývaní sme už raz diskutovali...:

    http://www.porada.sk/t150083-platba-za-energie.html

    zrušenie doživotného práva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.