Zavrieť

Porady

vnútorné omietky na hrubej stavbe v zime - robiť-nerobiť?

Zdravím, chcel by som sa opýtať či je vhodné dať spraviť vnútorné omietky teraz na zimu. Jedná sa o bungalov,otvorené podkrovie,momentálne nezateplené, okná sú. Pýtam sa kôli mrazom ktoré prídu,aby mi náhodou nezamrzli. Či to nejako dokurovať nejakymi ohrievačmi,alebo radšej počkať do jari.

díky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    andiablo je offline (nepripojený) andiablo

    andiablo
    no radšej počkaj do jari. Je otázne aké silné mrazy prídu. A keďže ho neáš zateplený bola by to veľká chladnička a podľa môjho názoru by omietky nezreli tak ako by mali. Ale keď už sa vrhneš tak určite nejaké vykuravacie zariadenie aby ti držalo teplotu nad 5 °
    no trosku ma tlaci cas,aj ked nerad by som to zas nasilu uponahlal a s nasledkami. Dakujem za radu, skusim to vykurovat. Pripadne este aspon zateplit predtym podkrovie.
    zaoberam sa vnutornymi strojovymi omietkami na zivnost a ak ma firma vykurovacie telesa ktore vykuria stavbu na minimalne 5stupnov tak sa nemusis obavat.Ja tiez vykurujem stavby vyhrievacmi
    diky a este jedna otazka,mal by som asi aj vetrat ked budu hotove omietky a ako dlho by som mal vykurovat? Dufam ze nie celu zimu,tolko penazi nemam :-)

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    jurkemik9 Pozri príspevok
    diky a este jedna otazka,mal by som asi aj vetrat ked budu hotove omietky a ako dlho by som mal vykurovat? Dufam ze nie celu zimu,tolko penazi nemam :-)
    Zatepli podkrovie, DAJ PAROZáBRANU, postav na prostriedok domu nejaký šporhelt( ak máš komín( ,ktorým budeš po omietkach temperovať stavbu počas mrazov. Drevený stavebný odpad asi máš, nie?!

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    jurkemik9 Pozri príspevok
    diky a este jedna otazka,mal by som asi aj vetrat ked budu hotove omietky a ako dlho by som mal vykurovat? Dufam ze nie celu zimu,tolko penazi nemam :-)
    Vykurovať ,(lepšie povedané v interieri nesmie teplota klesnúť pod 0°C ) min tri dni,alebo za čas kým nestvrdne tužidlo ,ktoré omietky obsahujú.V klasických omietkach je to cement a vápno ,tie potrebujú na vytvrdnutie cca 3-4 dni.Sádrové a strojné omietky obsahujú ,ako tvrdidlá rôzne chemikálie ,tam je nutné temperovať dlhšiu dobu ,závisí to od konkrétneho druhu a výrobcu omietkových zmesí.Niekedy aj mesiac.Niektoré sádrové nesmú vôbec zamrznúť pokiaľ nie sú úplne suché.

    vnútorné omietky na hrubej stavbe v zime - robiť-nerobiť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.