Zavrieť

Porady

ako pripravujete krabie tycinky? ( volaju sa aj surimi tycinky )

znama si ich pridala len take surove do cestovinoveho salatu. no mne v takom stave nechutia. ako ich mam pripravit? dakujem za vase napady. iste vyskusam, pretoze uz ich mam v chladnicke asi 2 tyzdne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    sawana Pozri príspevok
    znama si ich pridala len take surove do cestovinoveho salatu. no mne v takom stave nechutia. ako ich mam pripravit? dakujem za vase napady. iste vyskusam, pretoze uz ich mam v chladnicke asi 2 tyzdne
    Ak ich máš v chladničke takú dlhú dobu, už by som asi neriskla ich spracovať, majú byť uložené v mraziaku.
    Ja z nich robievam tento šalát:
    Krabie tyčinky namočím do citrónovej šťavy na 2-3 minúty, potom nakrájam na 1 cm prúžky. Čínsku kapustu nakrájam na rezančeky, pridám kukuricu, červenú kápiu, osolím, okorením, dám aj trošku vegetky ( dobroty), bazalkové lístky asi z jedného konárika, olivový olej, trošku cukru, môžeš dať citrónovú šťavu z 1 citróna, alebo 1-2 PL octu, premiešať, nechať chvíľu postáť a servírovať buď s čiernym chlebom, alebo bagetou.

    Robím ich tiež obaľované, najskôr ich namáčam v mlieku, potom ich pokvapkám citrónom, osolím, obalím klasicky v trojobale. Moji vnuci tieto tyčinky zbožňujú.

    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (7)
    Marína, Deganova, Zvalik, truch, rodina1, arizona, terezamaria
    7

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    ja si ich robím tak, že ich prerežem na polku tak zošikma a na oliv.oleji si ich do chrumkava opečiem, potom pridám na plátky nakrájaný cesnak opražím, potom pokapem citrónom a hotovo+tatarka+čili omajda

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    ela77 Pozri príspevok
    Pripomenuli ste mi, že ich mám v mrazáku tiež. Podľa dátumu sú dávno po záruke, ale sú stále v mrazáku. Použili by ste ich ešte??? Akosi sa tam zabudli a hlavne boli založené.
    Ela77, ja po záruke nekonzumujem pre istotu nič, a už tobôž ryby a rybie výrobky !

    myma je offline (nepripojený) myma

    myma
    Ja robievam tento šalát v našej rodine veľmi obľúbený:
    250 g krabích tyčiniek nakrájať na kocky, malá konzerva kukurice /zliať nálev/, 1 konzervu zaváraných mandarínok pokrájať na kúsky /tiež bez šťavy/, 1 biely jogurt, 1 malá majonéza /nejaká ľahká/, soľ, mleté korenie.
    Všetko spolu vymiešať. Podávať s čiernym pečivom.
    My zbúchame tento šalát 3 na posedenie a veru je ho dosť.
    Dobrú chuť!

    lavanda je offline (nepripojený) lavanda

    lavanda
    Rýchly šalát z krabích tyčiniek:
    1 balenie ryžových rezancov (niťoviek)
    1 konzerva kukurice
    1 balíček surimi krabích tyčiniek
    trochu natenko nakrájaného póru
    majolka
    biely jogurt
    soľ
    mleté čierne korenie

    Ryžové rezance namočíme na asi 10 minút do horúcej osolenej vody, necháme odkvapkať a pokrájame na menšie kúsky, potom pridáme kukuricu (bez nálevu), pór, na malé kúsky nakrájané krabie tyčinky, podľa chuti majolku a jogurt, osolíme, okoreníme, premiešame a chvíľu necháme postáť.

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    Polievka z krabích tyčiniek


    asi 10 krabích tyčiniek (2 menšie bal. alebo 1 väčšie bal.)
    mrazený hrášok alebo mrazená zeleninová zmes (hrášok, kukurica, mrkvička, lusky)
    1 smotana do varenia alebo mlieko
    mleté čierne korenie
    postrúhaný muškátový oriešok
    soľ
    1 polievková lyžica múky
    trochu olivového oleja


    Krabie tyčinky dáme variť do vody, pridáme soľ, mleté čierne korenie a trošku nastrúhaného muškátového orieška.
    Kým sa uvaria, na olivovom oleji popražíme mrazený hrášok alebo mrazenú zeleninovú zmes a zaprášime múkou + trochu soľ, chvíľu popražíme a zalejeme smotanou.
    Rozvarené krabie tyčinky rozmixujeme ponorným mixérom, vrátime na sporák, pridáme obsah druhého hrnca a chvíľu spolu povaríme.

    ela77 je offline (nepripojený) ela77

    ela77
    Pripomenuli ste mi, že ich mám v mrazáku tiež. Podľa dátumu sú dávno po záruke, ale sú stále v mrazáku. Použili by ste ich ešte??? Akosi sa tam zabudli a hlavne boli založené.

    sawana je offline (nepripojený) sawana

    sawana
    mam ich v mrazaku samozrejme a urcite vyskusam nieco z vasich receptov. dakujem vam velmi pekne

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    ...robím ho tiež, niekedy namiesto mandarínok, dávam i ananás, ale ten je trošku tvrdší...

    Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

    optimistka Leila2006
    ella77:"Pripomenuli ste mi, že ich mám v mrazáku tiež. Podľa dátumu sú dávno po záruke, ale sú stále v mrazáku. Použili by ste ich ešte??? Akosi sa tam zabudli a hlavne boli založené."



    no ak si ich kúpila chladené, dala si ich zamraziť, tak podľa mňa sú v pohode, veď ryby v mrazničke vydržia 3-4 mesiace.
    Naposledy upravil Leila2006 : 24.11.10 at 09:43 Dôvod: zabudla som vložiť citáciu:(

    sawana je offline (nepripojený) sawana

    sawana
    tak vcera som skusala tie tycinky uvarit. neboli tam ani 3 minuty a cele sa rozpadli - sa odtocili. a strasne to smrdelo rybacinou. tak to ma byt?

    nesca je offline (nepripojený) nesca

    to keby som vedela :-) nesca
    sawana Pozri príspevok
    tak vcera som skusala tie tycinky uvarit. neboli tam ani 3 minuty a cele sa rozpadli - sa odtocili. a strasne to smrdelo rybacinou. tak to ma byt?
    Asi áno.Veď základ tvorí rybacie mäso,nebude to "smrdieť " po pomarančoch.A že sa rozpadlo,to tiež verím.
    Ja robievam pomazánku:Balíček tyčiniek pokrájam a rozmixujem.Pridám jeden syr v črievku,soľ,č.korenie a zo 3-4 roztlačené strúčiky cesnaku- podľa chuti.A na zjemnenie a kvôli lepšej roztierateľnosti zo 2-3 lyžice kyslej smotany.Doporučujem.
    A ešte ich opekám,naložené v marináde:Celé tyčinky nechám v marináde aspoň cez noc,potom len opečiem na panvici...olej,kečup,cesnak,med,soľ,korenie,vaj čko..pomer by očko
    môj zákonný vraví,že mu cesnak vonia po klobáskach,preto ho má rád

    beba13 je offline (nepripojený) beba13

    beba13
    Pomazánka z krabích tyčiniek:
    1 krabie tyčinky
    1 cibuľa
    1 majolka
    soľ,korenie
    tyčinky rozmixovať s cibuľou pridať majolku a osoliť okoreniť
    natieram ju na slané krekry,také niečo ako jednohubky

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    kúsok masla
    4-5 strúčikov cesnaku
    1 balenie krabých tyčiniek
    1/2 - 1 šlahačková smotana
    petržlenová vňať
    Na masle opražíme na kolieska pokrájaný cesnak, pridáme nakrájané surimi, zalejeme smotanou a necháme prevrieť, na konci pridáme petržlenovú vňať, dochutíme soľou, príp. MČK.Podávame s bagetou a dobrým bielym vínom ... rýchle a chutné

    duggle je offline (nepripojený) duggle

    manželka a matka dvoch detí ...viac duggle
    natenko nakrájam krabie tyčinky, pridám syr črievko najradšej bambino, lyžičku byť majolenky alebo tatarskej omáčky, rožky nakrájam na kolieska a máme jednohubky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.