Zavrieť

Porady

bankrot SZČO??? dá sa to???

Ahoj poraďáci! Chcem sa opýtať, či môže živnostník ohlásiť bankrot, alebo zrušiť živnosť pokiaľ podnikanie ide ako sa hovorí od desiatich k piatim. Financie na účte ešte síce sú, ale výdavky sú momentálne väčšie ako príjem. V prípade, ak by som živnosť zrušil, tak ako sa postupuje pri prípadnej reklamácii na výrobky ktoré som vyrábal? Som povinný už ako neživnostník riešiť reklamáciu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ZuzanaA Pozri príspevok
    Pripájam sa k otázke. Živnostník zrušil živnost k 10.9.2010, teraz by potreboval poriešiť jednu reklamáciu zákazníka. Ako na to? Dá sa to vôbec? Alebo je jediné riešenie, vyplatiť ju z vlastného vrecka? Ďakujem.
    Zisťovala som na SOI, aj živn. úrade.

    Zákon o ochrane spotrebitela ani živnostenský zákon neukladá živnostníkovi žiadnu povinnosť vybavovať reklamáciu po skončení podnikania. Ak sa zákazník nedohodne s dodávatelom, musí si reklamáciu uplatniť cestou súdu v občiansko-právnom konaní

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    ale on sa pyta na zivnost, ... ak sa nemylim nie je to mozne, a musis prijmat aj dalej reklamacie.

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    Pripájam sa k otázke. Živnostník zrušil živnost k 10.9.2010, teraz by potreboval poriešiť jednu reklamáciu zákazníka. Ako na to? Dá sa to vôbec? Alebo je jediné riešenie, vyplatiť ju z vlastného vrecka? Ďakujem.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Zivnostnik je FO. FO moze ist do konkurzu. Ludovo sa to vola osobny bankrot. Potrebujes na to cca. 1700 Eur + naklady na pravnika. A cakaju ta peripetie minimalne po dobu 3 rokov..

    JUDr.Niko je offline (nepripojený) JUDr.Niko

    Právnik, ktorý sa zaoberá najmä konkurzami a reštrukturalizáciami a úpadkom subjektov všeobecne. Taktiež zabezpečujem celkový proces vymáhania pohľadávok vrátane mimosúdnej dohody a následne súdnou cestou. ...viac JUDr.Niko
    Ano aj zivnostnik, cize FO-podnikatel moze podat navrh na konkurz. Rad s nim pomozem ak je to este aktualne.

    bankrot SZČO??? dá sa to???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.