Zavrieť

Porady

história účtovníctva

Prosím niekoho, kto by mi vedel poradiť nejakú literatúru, kde sa spomína história účtovníctva a kde by som ju zohnala, prosím, horí mi termín.Vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    Prepáč Klaudia23, že Ti neviem poradiť,ale v jednej encyklopédii som čítala: prvopočiatky účtovníctva siahajú hlboko do minulosti. Ako prvé museli začať robiť účtovníctvo (pravdaže v inej forme( majiteľky bordelov, nakoľko si panovníci uvedomovali, že utekajú dane z veľkých peňazí. Musel sa v tej dobe robiť akýsi predpotopný peňažný denník. V tom sa zapisovali výdavky a príjmy a následne z toho odvádzali dane. Bolo to celkom zaujímavé čítanie. Tam je vraj začiatok podvojnosti. A možno aj názvov má dať-dal::::zaplatil-musím dať .Dúfam, že sa neurazíš.

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    Prečítaj si to od strany 20, sú tam odvolávky na stredovekých mysliteľov.Skús potom pohľadať na internete. Viac sa mi nepodarilo nájsť.
    http://katalog.birdz.sk/tools/Ekonomia.pdf

    história účtovníctva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.