Zavrieť

Porady

prijatý preddavok a nedodaný tovar

Poradí mi prosím niekto v takejto veci? Dňa 25.10.2010 som vystavila zálohovú faktúru odberateľovi, 26.10.2010 som od neho dostala úhradu na bankový účet. K tejto prijatej platbe som vystavila faktúru na účely DPH s dátumom zdaniteľného plnenia 26.10.2010, ktorú som im aj odoslala (zaúčtovanie 324/343). Sme mesační platcovi DPH, takže aj daň sme odviedli v DP za 10/2010. V mesiaci november odberateľ odstúpil od objednávky, žiada vrátiť úhradu. Mám vystaviť dobropis k faktúre k prijatému preddavku? Ako to potom zaúčtovať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Účtovať rovnako, len s mínusom.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    vrátiť peniaze a tým dňom vystaviť doklad o vrátení platby pre účely vysporiadania DPH.

    dadika22 je offline (nepripojený) dadika22

    dadika22
    KEJKA Pozri príspevok
    vrátiť peniaze a tým dňom vystaviť doklad o vrátení platby pre účely vysporiadania DPH.
    a nie je možné tento doklad vystaviť ešte pred vrátením úhrady? momentálne nemáme dostatok fin.prostriedkov na vrátenie

    dadika22 je offline (nepripojený) dadika22

    dadika22
    Ešte by som mala jednu otázku ohľadne dobropisov. V roku 2009 sme kúpili do výroby nejaký malý nástroj v hodnote 40 €, zaúčtovaný na 501AE,343/321, v roku 2010 sa pokazil, reklamovali sme ho dodávateľovi, vrátili sme mu ho a on nám vystavil dobropis. Môžem ho v roku 2010 zaúčtovať tak isto,len mínusom?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    dadika22 Pozri príspevok
    a nie je možné tento doklad vystaviť ešte pred vrátením úhrady? momentálne nemáme dostatok fin.prostriedkov na vrátenie
    doklad o prijatí platby si vystavila na základ prijatej platby.
    Doklad o vrátení platby vystavíš na základe vrátenej platby, to je predsa logické.


    dadika22 Pozri príspevok
    Ešte by som mala jednu otázku ohľadne dobropisov. V roku 2009 sme kúpili do výroby nejaký malý nástroj v hodnote 40 €, zaúčtovaný na 501AE,343/321, v roku 2010 sa pokazil, reklamovali sme ho dodávateľovi, vrátili sme mu ho a on nám vystavil dobropis. Môžem ho v roku 2010 zaúčtovať tak isto,len mínusom?
    áno, ved to bola reklamácia.

    dadika22 je offline (nepripojený) dadika22

    dadika22
    KEJKA Pozri príspevok
    doklad o prijatí platby si vystavila na základ prijatej platby.
    Doklad o vrátení platby vystavíš na základe vrátenej platby, to je predsa logické.



    áno, ved to bola reklamácia.

    ĎAKUJEM!

    prijatý preddavok a nedodaný tovar

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.