Zavrieť

Porady

Uctovanie opravy vozidla po havarii - preplatenie poistovnou

Dobry den,

mali sme nehodu na sluz. aute. Opravu som zauctovala klasicky na nakladove ucty. Ako mam dalej zauctovat cast sumy, ktoru uhradi poistovna?

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Faktúra zo servisu 511/321 DPH: 343/321
    Priznané plnenie od poisťovne 378/648
    Uhrada fa pre servis : 321/221

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Andyke Pozri príspevok
    Faktúra zo servisu 511/321 DPH: 343/321
    Priznané plnenie od poisťovne 378/648
    Uhrada fa pre servis : 321/221
    Mne zo zadanie vychádza, že ide o opravu na krycí list, teda časť uhrádza poisťovňa priamo servisu.Preto chýba ešte jeden zápis. Takto sa nevynuluje účet 321......

    Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

    Ivenka
    321/221 zaplatené DPH a spoluúčasť
    321/378 zostatok sumy
    PS: Včera sme tiež riešili to isté

    Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

    Maruška54
    Prosím vás a ako účtovať keď automobil po havárii bol opravený svojpomocne a poisťovňa vyplatila nejakú sumu?

    Mne totiž majiteľ nič nepovedal len až som z bankového výpisu zistila úhradu z poisťovne tak som pátrala a potom mi oznámil že mal haváriu a auto si opravil sám. Ale veď poisťovni musel niečo predložiť na základe čoho mu preplatila tú sumu.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Maruška54 Pozri príspevok
    Prosím vás a ako účtovať keď automobil po havárii bol opravený svojpomocne a poisťovňa vyplatila nejakú sumu?

    Mne totiž majiteľ nič nepovedal len až som z bankového výpisu zistila úhradu z poisťovne tak som pátrala a potom mi oznámil že mal haváriu a auto si opravil sám. Ale veď poisťovni musel niečo predložiť na základe čoho mu preplatila tú sumu.
    Najprv sa poinformuj, čo a ako, kde sú doklady, aby si potom neopravovala účtovania.

    anina je offline (nepripojený) anina

    anina
    Ivenka Pozri príspevok
    321/221 zaplatené DPH a spoluúčasť
    321/378 zostatok sumy
    PS: Včera sme tiež riešili to isté
    A ak poisťovna skráti plnenie a servis nepožaduje doplatok? Potom sa vyrovná účet 378, ale 321 len čiastočne. Ako sa to má zaúčtovať keď zo servisu nemám žiadny doklad?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.