Zavrieť

Porady

Klávesová skratka

Neviete náhodou aká je a či je klávesová skratka pre funkciu Kopírovať formát (myslím tu metličku, ktorá prenáša formátovanie bunky na iné)v exceli? Dosť často to používam v poslednom čase a chcel by som si urýchliť prácu. Vopred Vám pekne ďakujem.
PS: Goooooooooglil som ale nič som nenašiel (no možno nie dosť).
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

    vieraaaa
    armor1 Pozri príspevok
    Neviete náhodou aká je a či je klávesová skratka pre funkciu Kopírovať formát (myslím tu metličku, ktorá prenáša formátovanie bunky na iné)v exceli? Dosť často to používam v poslednom čase a chcel by som si urýchliť prácu. Vopred Vám pekne ďakujem.
    PS: Goooooooooglil som ale nič som nenašiel (no možno nie dosť).
    Vo Worde je to Ctrl+Shift+C.

    Inak v Exceli - cezn pomocníka (neviem narýchlo skopírovať obrázky - ikonky) - návod:

    Nasledovnými krokmi skopírujete len formáty buniek, napríklad farbu písma alebo výplne, a nie obsah buniek.
    1.Vyberte bunky, ktoré chcete kopírovať.
    2.Na štandardnom paneli s nástrojmi (panel s nástrojmi: panel s tlačidlami a možnosťami, ktoré slúžia na vykonanie príkazov. Ak chcete zobraziť určitý panel s nástrojmi, stlačte kláves ALT a potom kombináciu klávesov SHIFT+F10.) kliknite na tlačidlo Kopírovať .
    3.Vyberte ľavú hornú bunku oblasti prilepenia (oblasť prilepenia: cieľová oblasť pre údaje vystrihnuté alebo skopírované do Schránky balíka Office.).
    4.Kliknite na šípku napravo od tlačidla Prilepiť a potom kliknite na príkaz Prilepiť špeciálne.
    5.Kliknite na prepínač Formáty.
    Naposledy upravil vieraaaa : 26.11.10 at 13:04

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    armor1 Pozri príspevok
    Neviete náhodou aká je a či je klávesová skratka pre funkciu Kopírovať formát (myslím tu metličku, ktorá prenáša formátovanie bunky na iné)v exceli? Dosť často to používam v poslednom čase a chcel by som si urýchliť prácu. Vopred Vám pekne ďakujem.
    PS: Goooooooooglil som ale nič som nenašiel (no možno nie dosť).
    Ctrl+Tab+C
    Ctrl+Tab+V

    kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

    kergulaan
    Ctrl +C
    a potom pre slov verziu:
    Alt+A, T, F a potom enter - ja to aspon tak pouzivam i ked skor pre vlozenie hodnoty (Alt+A, T, H a emter) - je tp vyrazne rychlejsie ako to hladat s myskou.
    Skratku som zatial nenasiel

    armor1 je offline (nepripojený) armor1

    armor1
    Martin Mocko Pozri príspevok
    Ctrl+Tab+C
    Ctrl+Tab+V
    EE, nefunguje mi to. Ak dávam CTRL+TAB+C, tak to spraví presne to isté ako CTRL+C. V prípade že to dávam na bunku, kde už je hodnota a chcem preniesť len formátovanie, tak tú starú hodnotu mi to prepíše. Používam MS Office 2007.

    armor1 je offline (nepripojený) armor1

    armor1
    Áno trošku to pomohlo, ale je tu problém, pokiaľ chcem pracovať len s klávesnicou (bez použitia myši, napr. ako CTRL+C a CTRLV), tak toto neviem využiť, pretože, pokiaľ sa pohnem z bunky z ktorej beriem formát, tak ten prenesie hneď na prvú bunku na ktorú sa pohnem.
    PS: Málinko mi to ale pomôže vieraaaa.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.