Zavrieť

Porady

exekúcia vs. zrážky zo mzdy dohodou

ahoj poraďáci,

ak možem, chcel by som vás poprosiť o radu. Vlastnou hlúposťou som sa zadĺžil /predĺžil/ a teraz mám problémy so splácaním. Platím koľko sa dá, ale veriteľom to pochopiteňe nestačí. Ok, beriem , moja chyba.
Ide však o to, koľko mi može účtovníčka stiahnúť zo mzdy. Zatiaľ mi zrážajú 2 požičky 92 Eur na jednu , 192 Eur na druhú. +podniková bezúročná 66 Eur. To sú ale všetko zrážky na základe podpísanej dohody o zrážkach medzi mnou a veriteľom. Moj čistý príjem je cca. 950 Eur. Takže stále mi tých 600 ostáva. Lenže v blízkej budúcnosti očakávam ,že prídu nejaké exekučné príkazy na zrážky zo mzdy. Mimochodom všetko neprednostné. Písal som e-mail našej účtovníčke a tá mi povedala, že keď tieto prídu, dostanú prednosť pred dohodami o zrážkach a až do výšky 389 Eur mi všetko na to zrazí /mám manželku a jedno dieťa/ a z tých 389 Eur mi zrazí tie dohody. Takže v podstate mi nič neostane. Vraj...... "je to kruté, ale je to tak".

Veľmi pekne ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    exekúcia vs. zrážky zo mzdy dohodou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.