Zavrieť

Porady

Vyučovanie odborných ekonomických predmetov na SOŠ pre zdravotne postihnutých

Prijemny dobry den,
som studentom inzinierskeho studia na Narodohospodarskej fakulte Ekonomickej univerzity v Bratislave a sucasne studentom Doplnujuceho pedagogickeho studia na Katedre pedagogiky Narodohospodarskej fakulty Ekonomickej univerzity v Bratislave.
Vzhladom na to, ze budem mat (dufam) ukoncene inzinierske studium i doplnujuce pedagogicke studium odbornych ekonomickych predmetov (cize statnicu z pedagogiky, psychologie a odbornych ekonomickych predmetov), a chcel by som ucit na Obchodnej akademii pre zdravotne postihnutym - ake vzdelanie si musim doplnit aby som splnal predpoklady?
Cital som vo vyhlaske MSVVaS SR ze ak by som ucil najviac 5 hodin tyzdenne, ze si nemusim mat dalsie specialne vzdelanie.
Ale ked chcem ucit viac ako 5 hodin denne, co musim urobit?
Prosim o radu a podrobny postup, ako sa stat kvalifikovanym ucitelom odbornych ekonomickych predmetov na SOŠ pre zdravotne postihnutych?
Dakujem vopred, prajem prijemny a uspesny den,
S uctou,
Martin
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pe.pe je offline (nepripojený) pe.pe

    optimista pe.pe
    martinpagacsk Pozri príspevok
    Prijemny dobry den,
    som studentom inzinierskeho studia na Narodohospodarskej fakulte Ekonomickej univerzity v Bratislave a sucasne studentom Doplnujuceho pedagogickeho studia na Katedre pedagogiky Narodohospodarskej fakulty Ekonomickej univerzity v Bratislave.
    Vzhladom na to, ze budem mat (dufam) ukoncene inzinierske studium i doplnujuce pedagogicke studium odbornych ekonomickych predmetov (cize statnicu z pedagogiky, psychologie a odbornych ekonomickych predmetov), a chcel by som ucit na Obchodnej akademii pre zdravotne postihnutym - ake vzdelanie si musim doplnit aby som splnal predpoklady?
    Cital som vo vyhlaske MSVVaS SR ze ak by som ucil najviac 5 hodin tyzdenne, ze si nemusim mat dalsie specialne vzdelanie.
    Ale ked chcem ucit viac ako 5 hodin denne, co musim urobit?
    Prosim o radu a podrobny postup, ako sa stat kvalifikovanym ucitelom odbornych ekonomickych predmetov na SOŠ pre zdravotne postihnutych?
    Dakujem vopred, prajem prijemny a uspesny den,
    S uctou,
    Martin
    Ahoj Martin,

    odborne budeš spôsobilý, pre nie špeciálne školy aj pedagogicky spôsobilý. Pre špeiálne školy si musíš doplniť ešte špeciálnopedagogickú kvalifikáciu. Najlepšie na Pedagogickej fakulte UK:

    http://www.fedu.uniba.sk/index.php?id=3218

    pozri hneď prvý link, informačná ponuka. O možnostiach doplnenia špecped. kvalifikácie sa píše asi od 9. strany. Pozri si celý materiál, sú tam aj kontakty na príslušných zamestnancov fakulty.

    Držím palce!
    Dakujem ti velmi pekne, bohuzial specialna pedagogika sa da studovat iba po ukonceni 2.stupna VS studia a ukonceni DPS, a nie sucasne popri ing a dps studiu Takto stravim este 2 roky na skole Nevies ci je mozne, byt skonceny Ing., mat hotove DPS, ucit na OA pre zdravotne postihnutych a popritom si robit specialnu pedagogiku tie 4 semestre? Alebo musim tie 2 roky pracovat inde, robit si specialnu pedagogiku a az potom nastupit na OA pre zdravotne postihnutych?
    Dakujem vopred za odpoved, este musim zistit, kolko beru na Pedagogickej fakulte ludi, ci aj externe a kolko sa plati
    Ale velmi si mi pomohol, naozaj srdecne dakujem

    pe.pe je offline (nepripojený) pe.pe

    optimista pe.pe
    martinpagacsk Pozri príspevok
    Dakujem ti velmi pekne, bohuzial specialna pedagogika sa da studovat iba po ukonceni 2.stupna VS studia a ukonceni DPS, a nie sucasne popri ing a dps studiu Takto stravim este 2 roky na skole Nevies ci je mozne, byt skonceny Ing., mat hotove DPS, ucit na OA pre zdravotne postihnutych a popritom si robit specialnu pedagogiku tie 4 semestre? Alebo musim tie 2 roky pracovat inde, robit si specialnu pedagogiku a az potom nastupit na OA pre zdravotne postihnutych?
    Dakujem vopred za odpoved, este musim zistit, kolko beru na Pedagogickej fakulte ludi, ci aj externe a kolko sa plati
    Ale velmi si mi pomohol, naozaj srdecne dakujem

    Hned po skonceni terajsieho studia mozes zacat ucit na specialnej skole s tym, ze podla zakona 317/2009 (Zakon o ped. a odb. zamestnancoch), na studium specialnoped. sposobilosti musis nastupit najneskor do 4 rokov od vzniku 1. prac. pomeru v organizacii, kde sa tato specialnoped. sposobilost vyzaduje a do 7 rokov ju ukoncit. V Tvojom pripade to je jednduche, kedze si este pracovny pomer v skolstve nemal. DPS sa realizuje "dialkovo".
    Pokial ide o pocty uchadzacov a o skolne, osobne neviem, mozno niekto kto ma skusenosti napise. Ak nie, obrat sa priamo na fakultu. Inak nezabudni na terminy podavania prihlasky na specped! Su v uvedenom infoliste. Cim skor sa prihlasis, tym skor mas studium za sebou a tym skor budes moct vykonat atestaciu a postupit platovo.

    Inak, na leto si vytlac horeuvedeny zakon a pekne na plazi si ho prestuduj, je to zakon o pedagogickych zamestnanoch a je v nom vela zaujimaveho
    pe.pe Pozri príspevok
    Inak nezabudni na terminy podavania prihlasky na specped! Su v uvedenom infoliste. Cim skor sa prihlasis, tym skor mas studium za sebou a tym skor budes moct vykonat atestaciu a postupit platovo.

    Inak, na leto si vytlac horeuvedeny zakon a pekne na plazi si ho prestuduj, je to zakon o pedagogickych zamestnanoch a je v nom vela zaujimaveho

    na toto ja mam este cas, este 3 semestre ing a dps studia a az potom mozem ist na specku , kedze na specku ma bez VS 2. stupna nezoberu
    ale chcem vediet dopredu ze co ma caka :P
    okrem teda nizkeho platu a akcnych adolescentov

    Vyučovanie odborných ekonomických predmetov na SOŠ pre zdravotne postihnutých

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.