Zavrieť

Porady

Omietky v tomto počasí a vlhkosť v dome.

Robia mi štukové omietky a ešte len olepili a presieťkovali ostenia a už je dom zarosený ako sauna. Radiátory mám dole zapol som tam 2 ohrievače + prvý krát zakúril v kachliach a vyvetral. Trochu to pomohlo ,ale teraz keď začnu ťahať omietku tak tam bude vody až až. Ako to mám sušiť , keď vonkajšia vlhkosť je skoro 100% pri tomto počasí? Pozeral som cenu za požičanie odvlhčovača tak na 24 hod 18 Eur /trochú drahé sušenie a neviem či je vobec vhodné/
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Sem tam otvor dvere a okná.

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    Na www.pre-obkladacov.sk kúpiš odvlhčovač s obstojným výkonom od 210,00 €, inak kúriť a vetrať...
    Naposledy upravil lapejko : 28.11.10 at 17:01 Dôvod: chyba

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    220870 Pozri príspevok
    Sem tam otvor dvere a okná.
    Dom je čerstvo zateplený a aj strecha tak sa bojím aby ta všetka voda neprešla múrom a SDK v podkroví do izolácieodvlhčovač kupovať sa mi zdá zbytočné nakoľko bude v dome klimatizácia ,ktorá má túto funkciu. Ako to je ak ti zateplenie vata zvlhne/stráca izolačné vlastnosti/ to by mi teraz ani nevadilo , veď potom vyschne keď bude budúci rok +50 alebo už nevyschne v streche nikdy?/mám parozábranu ,ele strecha prvý rok-sťahovať sa nebudem tak že to nemám ešte ani pretmelené/

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Mať tak tvoje problémiky my ideme zajta zatepľovať fasádu.Vata pokiaľ je zakrytá fóliou tak sa jej nestane nič.Relatívne horšie by mohol dopadnúť biely SDK.Tomu sa to nemusí moc lúbiť.Tak ako som písal sem tam urobiť trochu prievanu.

    mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

    mendo933
    pivko Pozri príspevok
    Dom je čerstvo zateplený a aj strecha tak sa bojím aby ta všetka voda neprešla múrom a SDK v podkroví do izolácieodvlhčovač kupovať sa mi zdá zbytočné nakoľko bude v dome klimatizácia ,ktorá má túto funkciu. Ako to je ak ti zateplenie vata zvlhne/stráca izolačné vlastnosti/ to by mi teraz ani nevadilo , veď potom vyschne keď bude budúci rok +50 alebo už nevyschne v streche nikdy?/mám parozábranu ,ele strecha prvý rok-sťahovať sa nebudem tak že to nemám ešte ani pretmelené/
    aby vata nenavlha smerom od interieru tak je tam parozabrana. Ak je to spravene tak ako ma byt, cize aj spoje zabrana -murivo poriadne pretmelene tak vlhkost neprejde. horsie je na tom SDK, ak bol rost robeny s odstupmi na 50cm tak by sa to nemalo pokrutit. Neviem ako na vyhode ale na zapade zacina byt pekna kosa, postupne aj celodeny mraz tak by sa aj hodili tie radiatory.

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    ak zavčasu nepretmelíš sdk s výstužnou páskou aspoň raz, hrozí že vlhkom sa vyhnú okraje tabúľ do interiéru a to už potom "neukecáš".

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    lapejko Pozri príspevok
    ak zavčasu nepretmelíš sdk s výstužnou páskou aspoň raz, hrozí že vlhkom sa vyhnú okraje tabúľ do interiéru a to už potom "neukecáš".
    OK dnes volám sadrokartonistov. Ja som to nedal tmeliť nakoľko sa mienim sťahovať až na jar a na streche ešte nebol sneh /aby to zbytočne nepopraskalo po prvom zaťažení strechy/

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    Piťko-amater Pozri príspevok
    omietaj po troche !

    jednu stenu, keď vyschne druhú stenu a p.

    Prisposob sa počasiu !!!
    Tak sa to nedá , ja mám partiu 3 murárov čo dochádzaju z Bardejova a chodiť ovakovať jednu stenu by bolo neekonomické

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    pivko Pozri príspevok
    OK dnes volám sadrokartonistov. Ja som to nedal tmeliť nakoľko sa mienim sťahovať až na jar a na streche ešte nebol sneh /aby to zbytočne nepopraskalo po prvom zaťažení strechy/
    Tak tohoto sa báť nemusíš.Ak by to prasklo pod váhou snehu tak nieje chyba v SDK ale v streche.SDK sa NEDÁ tmeliť pod +5°C a veľkej vlhkosti "nestvrdneti". žena bude nadávať.
    Naposledy upravil 220870 : 29.11.10 at 06:08

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.