Zavrieť

Porady

Evidencia na UPSVaR - dohoda

Ahojte poraďáci,
keď je absolvent evidovaný na UPSVaR, môže mať dohodu o pracovnej činnosti a z nej príjem u nejakého zamestnávateľa a byť súčastne vedená v evidencii na UPSVar?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    gven75 Pozri príspevok
    ale tak na prihláške do SP to bude stále rovnako len dohoda zaškrtnutá, to mi nejak nedáva zmysel... no ak máte v tom takú skúsenosť tak to musím nejak dodatočne spraviť :/ ďakujem!
    aj napriek tomu, že ide o dohodu, či už DoVP, alebo DoPČ, dokonca ak by išlo o 2 DoVP, len s tým, že jedna končí a druhá začína, tak v zmysle zákona o SP je povinný zamestnávateľ jednu odhlásiť a druhú prihlásiť, nakoľko sa jedná o 2 zmluvné vzťahy. Toto neplatí v prípade, ak ide o dodatok k prvej dohode, kde sa mení, resp. predlžuje dohodnutá doba ukončenia práce.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    vykonáva zárobkovú činnosť, za ktorú mzda alebo odmena nepresiahne stanovenú sumu 136,52 €. (uchádzač o zamestnanie preukazuje skutočnosti o výške mzdy alebo odmeny zo zárobkovej činnosti v pravidelných mesačných intervaloch vždy za uplynulý kalendárny mesiac v termíne, ktorý mu určuje zamestnanec úradu; ak výška mzdy alebo odmeny za vykonávanie zárobkovej činnosti prekročí sumu 136,52 €, uchádzač o zamestnanie je vyradený z evidencie

    caucico je offline (nepripojený) caucico

    caucico
    A je aj nejaké časové obmedzenie na vykonávanie práce? A ten limit príjmu stanovuje zákon? (kde by som ho vedela najst, nejaky §)
    Naposledy upravil caucico : 29.11.10 at 10:01

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    caucico Pozri príspevok
    A je aj nejaké časové obmedzenie na vykonávanie práce? Nie je. A ten limit príjmu stanovuje zákon? (kde by som ho vedela najst, nejaky §)
    Zákon o zamestnanosti 5/2004 § 6

    (2) Uchádzač o zamestnanie na účely tohto zákona je občan, ktorý môže pracovať, chce pracovať a hľadá zamestnanie a je vedený v evidencii uchádzačov o zamestnanie úradu (ďalej len „evidencia uchádzačov o zamestnanie“) a ktorý
    a) nie je zamestnanec podľa § 4, ak tento zákon neustanovuje inak,
    b) neprevádzkuje ani nevykonáva samostatnú zárobkovú činnosť,
    c) nevykonáva zárobkovú činnosť v členskom štáte Európskej únie alebo v cudzine,
    d) vykonáva zárobkovú činnosť, za ktorú mzda alebo odmena nepresahuje 65 % zo sumy životného minima pre jednu plnoletú fyzickú osobu, platného k prvému dňu kalendárneho mesiaca, za ktorý sa preukazuje výška mzdy alebo odmeny, zvýšeného o príslušné úhrady preddavku na poistné na zdravotné poistenie a poistného na sociálne poistenie platené zamestnancom a preddavku na daň z príjmov, pričom za zárobkovú činnosť sa považuje osobné vykonávanie činností na základe pracovnoprávneho vzťahu podľa osobitného predpisu<SUP>5)</SUP> alebo iného právneho vzťahu podľa osobitných predpisov;<SUP>13a)</SUP> uchádzač o zamestnanie je povinný vopred oznámiť úradu výkon zárobkovej činnosti a predpokladaný príjem zo zárobkovej činnosti, najneskôr v deň pred začiatkom vykonávania tejto činnosti a preukázať skutočnosti o výške mzdy alebo odmeny za uplynulý kalendárny mesiac v termíne podľa § 34 ods. 5.
    (účinnosť od 1. marca 2010)

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    caucico Pozri príspevok
    A je aj nejaké časové obmedzenie na vykonávanie práce? A ten limit príjmu stanovuje zákon? (kde by som ho vedela najst, nejaky §)
    časové obmedzenie nie je, len mesačná výška príjmu je obmedzená.

    Antonia1 je offline (nepripojený) Antonia1

    Antonia1
    Ešte doplním dohodu treba na UP doniesť deň pred tým ako sa na dohodu začne pracovať.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Antonia1 Pozri príspevok
    Ešte doplním dohodu treba na UP doniesť deň pred tým ako sa na dohodu začne pracovať.
    ...... alebo minimálne zatelefonovať, alebo poslať mail a dodatočne dohodu odniesť.

    gven75 je offline (nepripojený) gven75

    Večne nespokojný človek :D gven75
    Ahojte, dohodár u nás pracovan na dohodu o vykonaní práce. Tá sa mu skončila, no asi deň pred koncom sme s ním podpísali dohodu o pracovnej činnosti na inú prácu. Len by som sa chcela uistiť či to treba niekde oznámiť napr. sociálka? neodhlasovala som ho, nechali sme ho normálne pokračovať u nás je to OK? A ešte ohľadom jeho evidencie môžem ho viesť v evidencii stále pod rovnakým číslom a pracovným pomerom alebo mu dám ukončenie DoVP a nový prac. vzťah DoPČ? pracujem s programom HR od SOFTIP-u. Prosím vyjadrite sa k tomu vďaka! A ešte prikladám DoPČ či môže takto byť keďže som ju robila 1.x! Vďaka!

    Kačena I. je offline (nepripojený) Kačena I.

    Kačena I.
    ukončenie DOVP nahlásiš do SP cez odhlášku a novú DoPČ nahlásiš cez prihlášku. V mzdách ho môžeš mať pod rovnakým číslom. DoPČ je v poriadku

    linda991 je offline (nepripojený) linda991

    linda991
    Podľa mojich skúseností DoVP bolo treba odhlásiť na SP a DoPČ nanovo prihlásiť. Dokonca, keď som mala zamestnanca s 2 dohodami, tak som ho mala 2x prihláseného na SP. Tak som bola od pracovníčky SP usmernená. Neviem ako tvoj mzdový softvér funguje, ale treba ukončiť DoVP a začať nový pracovný vzťah na DoPČ.

    gven75 je offline (nepripojený) gven75

    Večne nespokojný človek :D gven75
    ale tak na prihláške do SP to bude stále rovnako len dohoda zaškrtnutá, to mi nejak nedáva zmysel... no ak máte v tom takú skúsenosť tak to musím nejak dodatočne spraviť :/ ďakujem!

    TerikaKa je offline (nepripojený) TerikaKa

    TerikaKa
    Odhlasiť ho trebalo z dohody o vykonaní práce a prihlásiť na dohodu o pracovnej činnosti, sú to samostatné prac. pomery, ktoré musia byť aj samostatne registrované - vlastná skúsenosť

    TerikaKa je offline (nepripojený) TerikaKa

    TerikaKa
    a ešte.. Soc. p. takéto prešľapy v minulosti, keď sa začínalo s reg. listami tolerovala, neviem ako teraz...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.