Zavrieť

Porady

faktúra od Shell

Dostali sme prvú faktúru od Shell-ky. Potrebovala by som pomoc pri vyriešení nasledovného: Zamestnanec predložil doklady o nákupe PHM zo Slovenska a Nemecka. Dnes došla faktúra od Shell, na ktorej sú tieto sumy vyčíslené a vyčíslené je aj DPH 19 %, avšak nielen za Slovensko, ale aj Nemecko 19 %. Faktúru máme uhradiť spoločnosti Shell. Ako to účtujete ? Doklady, ktoré doniesol zamestnanec mám pripnúť k faktúre a účtovať len o faktúre ? A je to správne, že vyčíslili 19 % dph aj pre Nemecko ? To normálne mám uplatniť DPH v takej výške ako nám Shell vyčíslila vo faktúre a nesledovať, že je to Nemecko ? Ďakujem každému za pomoc. Každá sa mi zíde.
Naposledy upravil Dav : 29.11.10 at 13:47
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alicacka je offline (nepripojený) alicacka

    alicacka
    Ďakujem pekne, veľa mi to žiaľ ale nepomohlo. Asi som už prepracovaná. Rada by som totiž vedela, prečo Shell účtuje sumu z Nemecka s 19 % DPH, keď na bločku, ktorú mi doniesol vodič, vôbec DPH nie je rozpísaná. Čo s tým ? Mám to brať do úvahy, alebo účtovať, akoby sa nechumelilo a nesledovať, že ide o Nemecko ?

    lubos1306 je offline (nepripojený) lubos1306

    lubos1306
    žiadaš si o vrátenie DPH z Nemecka? tento problem som si všimol aj ja že nemecko ma 19 % dph a napr čechy 20%. ak by si si žiadala o vrátenie DPH tak ti proadim naš postup:
    faktúra: 321/00x
    nafta(benzín) 112(alebo 518)/00x
    dph 548/00x

    nezabudni ale že ti pride potom dobropis s vrátenou DPH

    pokial ale o DPH nežiadaš daj to ako 518/00x/321/00x

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Lubos sme v JÚ.

    alicacka je offline (nepripojený) alicacka

    alicacka
    Teda z faktúry z tých slovenských súm, si DPH uplatním a sumu, ktorá sa týka Nemecka mám dať celé akože s DPH do výdavkov. A potom by som mohla ešte uplatniť DPH z Nemecka. A že sa to vraj dá aj cez Shell ? Ako to funguje ?

    alicacka je offline (nepripojený) alicacka

    alicacka
    Hoci ani neviem, lebo na faktúre mám v súčte DPH aj DPH z Nemecka. To mám akože vyňať teraz nemeckú DPH ? No, je v tom chaos.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    alicacka Pozri príspevok
    Ano, ale možno pomôže aj PÚ.

    PRavda, len takto je z toho jeden veľký guláš. A ten kto potrebuje to v PÚ, asi ťažko to bude hľadať v JÚ.

    lubos1306 je offline (nepripojený) lubos1306

    lubos1306
    celá otázka problému závisi od toho či si žiadate alebo nežiadate o vrátenie DPH z nemecka

    alicacka je offline (nepripojený) alicacka

    alicacka
    Už som si to zistila u spoločnosti Shell. Oni posielajú každý mesiac faktúru na každú krajinu zvlášť. Tie faktúry, ktoré sú mimo SR, treba dávať spolu s DPH do výdavkov. Požiadali sme si ov rátenie DPH zo zahraničia, teda nám každý mesiac budú posielať aj dobropis na zahraničné DPH a vrátia nám ich, čo v JÚ zaúčtujem do príjmov ovplyvňujúcich ZD - píše to aj usmernenie DR SR.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.