Zavrieť

Porady

Aké výstupy z účtovníctva archivujete?

Anketa: Klientovi odovzdávate zostavy na médiu či tlačené na papieri?

Počet hlasujúcich
12. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • V elektronickej forme (resp. na médiu)

    2 16.67%
  • V papierovej tlačenej forme

    10 83.33%
Hlasovanie s viacerými možnosťami.
Ktoré výstupy zakladáte k Účtovnej závierke? Rada by som získala nejaký ucelený prehlad toho, čo všetko je dobré založiť k UZ a DP, resp, či niekto archivujete výstupy na médiu a v akej forme (excel, PDF...). Proste založiť a odložiť a už sa k tomu nemusieť vracať Ja zakladám v tlačenej forme do samostatného šanónu resp. na médiu najmä tieto, ale zdá sa mi toho nejako veľa, je to kvantum papiera a toneru:

- Účtovná závierka na predpísaných tlačivách + Poznámky (ako prílohy k DP)
- Účtovná osnova danej UJ
- Zoznam číselných radov, ak nie je súčasťou Int.smerníc
- Interné smernice
- Hlavná kniha analytickej evidencie
- Obratová predvaha
- Obraty účtov
- Súvaha
- Výsledovka
- Účtovný denník
- Kniha záväzkov
- Kniha pohľadávok
- Kniha sociálneho fondu
- Pokladničná kniha
- Kniha bankových výpisov resp. kniha bankových dokladov
- Karty dlhodobého majetku vrátane účtovných aj daňových odpisov, (inv. súpisy mám pri inventarizácii účtov)
- Operatívna evidencia drobného majetku (majetku nesplň.podm.ocenenia)
- Saldokonto
- ak nemám priamo pri Inventarizačných zápisniciach pripnuté, tak potom aj Pohyb na účtoch podľa analytiky (s uvedením protiúčtu, ZS a priebežného stavu KS.
- Inventarizačné zápisy k jednotlivým účtom (s prílohami)
- Príkaz na vykonanie inv.+ vymenovanie inv.komisie+ Harmonogram inventarizácie


Ročné výstupy ako mzdové listy, evidenčné listy DZ, prehľad miezd, a pod. to všetko zakladám na vrch šanónu so mzdami.
Zoznam DF, OZ, VF, OP a ID podľa prefixu zakladám v euroobale na vrch každej agendy, takisto zoznam PPD a zoznam VPD spolu s Pokladničnou knihou.
Predkontáciu mám uvedenú na každom účtovnom doklade, takže zvlášť ju vtedy už netlačím.

Ak Vás ešte niečo napadá, tak prosím doplňte.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Betina2 Pozri príspevok
    Ktoré výstupy zakladáte k Účtovnej závierke? Rada by som získala nejaký ucelený prehlad toho, čo všetko je dobré založiť k UZ a DP, resp, či niekto archivujete výstupy na médiu a v akej forme (excel, PDF...). Proste založiť a odložiť a už sa k tomu nemusieť vracať Ja zakladám v tlačenej forme do samostatného šanónu resp. na médiu najmä tieto, ale zdá sa mi toho nejako veľa, je to kvantum papiera a toneru:

    - Účtovná závierka na predpísaných tlačivách + Poznámky (ako prílohy k DP)
    - Účtovná osnova danej UJ
    - Zoznam číselných radov, ak nie je súčasťou Int.smerníc
    - Interné smernice
    - Hlavná kniha analytickej evidencie
    - Obratová predvaha
    - Obraty účtov
    - Súvaha
    - Výsledovka
    - Účtovný denník
    - Kniha záväzkov
    - Kniha pohľadávok
    - Kniha sociálneho fondu
    - Pokladničná kniha - samostatne za každú menu

    - Kniha bankových výpisov resp. kniha bankových dokladov
    - Karty dlhodobého majetku vrátane účtovných aj daňových odpisov, (inv. súpisy mám pri inventarizácii účtov)
    - Operatívna evidencia drobného majetku
    (majetku nesplň.podm.ocenenia)
    - Saldokonto
    - ak nemám priamo pri Inventarizačných zápisniciach pripnuté, tak potom aj Pohyb na účtoch podľa analytiky (s uvedením protiúčtu, ZS a priebežného stavu KS.
    - Inventarizačné zápisy k jednotlivým účtom (s prílohami)
    - Príkaz na vykonanie inv.+ vymenovanie inv.komisie+ Harmonogram inventarizácie


    Ročné výstupy ako mzdové listy, evidenčné listy DZ, prehľad miezd, a pod. to všetko zakladám na vrch šanónu so mzdami.
    Zoznam DF, OZ, VF, OP a ID podľa prefixu zakladám v euroobale na vrch každej agendy, takisto zoznam PPD a zoznam VPD spolu s Pokladničnou knihou.
    Predkontáciu mám uvedenú na každom účtovnom doklade, takže zvlášť ju vtedy už netlačím.

    Ak Vás ešte niečo napadá, tak prosím doplňte.
    Dávam hrubo vytlačené
    + súčasťou smerníc: Odpisový plán a Registratúrny plán

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    docela ma zaujala Kniha SF v podvojnom účtovníctve. Vediete ju v akom rozsahu? Mal som za to, že sa vedie iba v JU. (v opatreni MF pre prechod z PU na JU sa píše, že "do pomocný kníh, a to .... knihy sociálneho fondu uvedie konečný zostatok účtu 472 – Záväzky zo sociálneho fondu). Nepíše sa prevedie stav z knihy SF do knihy SF... U mňa "tvorí" knihu SF karta účtu 472-SF, so svojim PS, obratmi a KS....

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    V podstate všetko odovzdavam na mediu, ale občas DP, Súvahu a VZaS aj tlačené. Treba šetriť lesy, na papier to dávam len v prípade daňovej kontroly.

    Pepe73Lopez je offline (nepripojený) Pepe73Lopez

    :) pre účely pochopenia mojej prítomnosti na porada.sk - laik, snažiaci sa zorientovať v problematike ...viac Pepe73Lopez
    WAV! (nemám ani mizivé percento z toho zoznamu )

    ...ale celkom ma zaujalo slovo "na predpísaných tlačivách" to je pre JU len (predpísané tlačivo):

    Výkaz o príjmoch a výdavkoch
    Výkaz o majetku a záväzkoch

    nie?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Mne z tej ankety chýba tretia možnosť, a to aj na mediu, aj na papierovo.
    Niečo vytlačené, niečo na medii dávam klientom.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Je to tak, Kniha SF = účet 472, no rozumie tomu každý (česť výnimkám) klient? ak mu to dám vo forme Pokladničnej knihy, skôr pochopí.

    Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

    Betina2
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Mne z tej ankety chýba tretia možnosť, a to aj na mediu, aj na papierovo.
    Niečo vytlačené, niečo na medii dávam klientom.
    No veď sa trošku rozpíš, please
    V ankete môžeš aj obidve možnosti naraz uviesť

    Inak ďakujem všetkým za odozvu, blíži sa koniec roka, tak možno rekapitulácia pomôže, aby sa na niečo nezabudlo.

    Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

    Betina2
    Pepe73Lopez Pozri príspevok
    WAV! (nemám ani mizivé percento z toho zoznamu )

    ...ale celkom ma zaujalo slovo "na predpísaných tlačivách" to je pre JU len (predpísané tlačivo):

    Výkaz o príjmoch a výdavkoch
    Výkaz o majetku a záväzkoch

    nie?
    Áno. No ja som mala na mysli najmä v PU, preto máš toho menej Avšak aplikovať sa dá mnohé aj v JU.

    Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

    Betina2
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    V podstate všetko odovzdavam na mediu, ale občas DP, Súvahu a VZaS aj tlačené. Treba šetriť lesy, na papier to dávam len v prípade daňovej kontroly.
    No veď aj ja už uvažujem o tom, lebo takto každý rok každej sro plný šanón papiera tlačím a v podstate, kedykolvek to viem vytlačiť v rôznom formáte - pdf, xls alebo priamo zo softu.

    tuta je offline (nepripojený) tuta

    tuta
    tiež to mám v pláne tento rok aplikovať do praxe, hlavne z dôvodu šetrenia papiera a toneru, ale ušetrím aj úložný priestor

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Rozalka Pozri príspevok
    Je to tak, Kniha SF = účet 472, no rozumie tomu každý (česť výnimkám) klient? ak mu to dám vo forme Pokladničnej knihy, skôr pochopí.
    Súhlasím s Rozálkou, podľa evidencie účtu 472 mi musí súhlasiť aj kniha SF, zapisujem do nej ZS, príjmy, výdaje a KS je zostatok účtu 472.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.