Zavrieť

Porady

Diaľničný úsek z Bratislavy Petržalky je spoplatnený ?

Prosím poraďte,
diaľnica D2, ktorá sa napája na D4 smerom na Jarovce do Rakúska, je od Petržalky bez poplatkov ? Alebo treba na tento krátky úsek po hranicu s Rakúskom kupovať diaľničnú známku ?
Kde nájdem nariadenie alebo predpis, podľa ktorého to mám vedieť.
Vďaka za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    geografia Pozri príspevok
    Prosím poraďte,
    diaľnica D2, ktorá sa napája na D4 smerom na Jarovce do Rakúska, je od Petržalky bez poplatkov ? Alebo treba na tento krátky úsek po hranicu s Rakúskom kupovať diaľničnú známku ?
    Kde nájdem nariadenie alebo predpis, podľa ktorého to mám vedieť.
    Vďaka za radu.
    Tu máš zoznam spoplatnených úsekov:

    http://www.vyvlastnenie.sk/pribuzne-...drobny-zoznam/

    a tu ich máš pekne aj na mape:

    http://www.vyvlastnenie.sk/pribuzne-...-na-slovensku/

    Stačilo trochu len pogúgliť, je to na mnohých stránkach uvedené.

    A ten tvoj úsek je spoplatnený. Ak nechceš platiť poplatok, musíš odbočiť skôr nie na hraničný prechod Jarovce, ale na starý prechod Bratislava - Berg.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Diaľnica v extraviláne je spoplatnená, to zn. ak vidíš tabuľu koniec obce, odtiaľ treba DZ, okrem prípadov s dotatkovou tabuľkou "Bez poplatku". Mám taký dojem, že toto nedávno zrušili (u nás v NR určite a počula som aj o PP), že všetky diaľničné "obchvaty" mimo miest a obcí sú už spoplatnené.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Chobot Pozri príspevok
    Tu máš zoznam spoplatnených úsekov:

    http://www.vyvlastnenie.sk/pribuzne-...drobny-zoznam/

    a tu ich máš pekne aj na mape:

    http://www.vyvlastnenie.sk/pribuzne-...-na-slovensku/

    Stačilo trochu len pogúgliť, je to na mnohých stránkach uvedené.

    A ten tvoj úsek je spoplatnený. Ak nechceš platiť poplatok, musíš odbočiť skôr nie na hraničný prechod Jarovce, ale na starý prechod Bratislava - Berg.
    ja len podotknem,že policajti tam majú dosť často záťahy na dialničné známky...

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    geografia Pozri príspevok
    Prosím poraďte,
    diaľnica D2, ktorá sa napája na D4 smerom na Jarovce do Rakúska, je od Petržalky bez poplatkov ? Alebo treba na tento krátky úsek po hranicu s Rakúskom kupovať diaľničnú známku ?
    Kde nájdem nariadenie alebo predpis, podľa ktorého to mám vedieť.
    Vďaka za radu.
    Nevieme, odkiaľ pôjdeš, ale môžeš ísť aj po Dolnozemskej ceste smerom na Rusovce a za Petržalkou odbočíš vpravo na Jarovce, do Jaroviec prídeš po Jantárovej ceste, na križovatke v Jarovciach opäť odbočíš vpravo na Palmovú a tá ťa privedie priamo na starý hraničný priechod Jarovce-Kittsee. Všetko je to dobre vyznačené. Budeš pokračovať až do Kittsee, a kedže nevieme ani to, kam máš namierené v Rakúsku a či tam mieniš pokračovať po diaľnici alebo po okreskách, môžeš sa rozhodnúť, či pôjdeš za Kittsee na diaľnicu A6 alebo budeš pokračovať po starej ceste, ktorá ide paralelne s touto diaľnicou alebo odbočíš smerom na Wolfstahl.

    geografia je offline (nepripojený) geografia

    geografia
    Excise Duty Pozri príspevok
    Nevieme, odkiaľ pôjdeš, ale môžeš ísť aj po Dolnozemskej ceste smerom na Rusovce a za Petržalkou odbočíš vpravo na Jarovce, do Jaroviec prídeš po Jantárovej ceste, na križovatke v Jarovciach opäť odbočíš vpravo na Palmovú a tá ťa privedie priamo na starý hraničný priechod Jarovce-Kittsee. Všetko je to dobre vyznačené. Budeš pokračovať až do Kittsee, a kedže nevieme ani to, kam máš namierené v Rakúsku a či tam mieniš pokračovať po diaľnici alebo po okreskách, môžeš sa rozhodnúť, či pôjdeš za Kittsee na diaľnicu A6 alebo budeš pokračovať po starej ceste, ktorá ide paralelne s touto diaľnicou alebo odbočíš smerom na Wolfstahl.
    Ďakujem za všetky rady a tuto odpoviem - upresním. Chodím až do Grazu tak 4-5 krát do roka na pár dní do Blavy a chodím cez Einsteinovú, ale pôjdem nabudúce po Dolnozemskej, tak sa vyhnem spoplatnenému úseku.
    Tiež mi nevadí prechod Berg cez Hainburg, lebo diaľnica je príliš nudná a nežiada sa mi chodiť rýchlo. Ale aj tak škoda za ten kúsok diaľnice platiť diaľničnú známku.
    Ešte raz vďaka za rady.

    Diaľničný úsek z Bratislavy Petržalky je spoplatnený ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.