Zavrieť

Porady

odkupenie spoluvlastnickeho podielu

dobry den chcel by som sa opytat,som spoluvlastnikom dvoch parciel vedenych ako zastavane plochy a nadvoria na obidvoch som 1/2spolumajitelom a mam zaujem o ich odkupenie,druhu polovicu vlastni stat.na jednej parcele je postavena stavba ktorej som majitelom.Na druhej parcele stoji ina stavba ktorej majitelom je niekto iny.Bude tato druha stavba prekazkou pri ziadosti o odkupenie???resp.ako postupovat aby nebola??? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Vieš dobre, že záleží len na spoluvlastníkovi pozemku, ako sa zachová, aké má priority. Ak tá druhá budova patrí nepr. nejakému štátnemu podniku, tak ti to nepredá. Ak má problémy s nájmom pozemku vlastníkovi budovy, tak bude rád, že sa pozemku zbaví. Môže mať však s pozemkom vlastné zámery, o ktorých nemôžeš ani ty tušiť.
    A ešte je otázka, či je štát vlastníkom alebo len správcom pozemku, napr. pri neznámom vlastníkovi ...

    sarasara je offline (nepripojený) sarasara

    optimista sarasara
    Vlastníctvo štátu spravuje SPF. V okresnom meste, pod ktoré spadá aj miesto, kde sa nachádzajú pozemky podaj žiadosť o odkúpenie podielov. Zájdi na príslušné SPF a oni podajú informácie.

    odkupenie spoluvlastnickeho podielu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.