Zavrieť

Porady

Vyplatenie provízie

dobry den,

pracujem ako zamestnanec, avsak formou absolventskej praxe.
kedze zvyknem pracovat dlhsie alebo sa podielam aj na urcitych projektoch a analyzach pre zamestnávateľových klientov, zamestnavatel by mi chcel vyplatit urcitu "proviziu" avsak tak, aby to dostal do nakladov.
dohodu o pracovnej cinnosti ani o vykonani prace so mnou uzatvorit nechce. akym sposobom sa k tymto peniazom mozem dostat? je napriklad vhodna mandatna alebo prikazna zmluva? alebo poznate nieco ine? iny sposob?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Pozor,
    aby mesačný príjem neprekročil 136,52 € , lebo ťa vyradia z UP.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    d-anjel Pozri príspevok
    dobry den,

    pracujem ako zamestnanec, avsak formou absolventskej praxe.
    kedze zvyknem pracovat dlhsie alebo sa podielam aj na urcitych projektoch a analyzach pre zamestnávateľových klientov, zamestnavatel by mi chcel vyplatit urcitu "proviziu" avsak tak, aby to dostal do nakladov.
    dohodu o pracovnej cinnosti ani o vykonani prace so mnou uzatvorit nechce. akym sposobom sa k tymto peniazom mozem dostat? je napriklad vhodna mandatna alebo prikazna zmluva? alebo poznate nieco ine? iny sposob?
    Počas evidencie na úrade práce nemôžeš mať iný príjem ako z dohody - limitovaný sumou 136,52€ mesačne. Inak ťa z evidencie vyradia a nevyplatia ti ani absolventskú prax.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    tikka Pozri príspevok
    Kedze plati zasada, ze pokial si evidovany na UP, mozes mat len jednu dohodu o vykonavani AP. Urad prace poskytuje uchádzačovi o zamestnanie paušálny príspevok vo výške sumy životného minima, t.j. 185,38 €.
    Inu dohodu ani pracovnu zmluvu, na ktoru by ti zamestnavatel vyplatil odmenu zial uzatvorenu mat nemozes, inak ta z evidencie vyradia.
    No mýliš sa,
    lebo na ak je na absolventskej praxi, tak stále môže zarobiť na dohode 136,52 € mesačne, lebo sa to nevylučuje. Túto info mám priamo z UP.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Kejka,
    jednoducho, je na absolventskej praxi ved to píše vo svojom príspevku. A len evidovaný na UP môžu byť na absolventskej praxi.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    aha, to som nevedela, že absolventská prax = evidencia na ÚP.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Mnoho ludí nevie presne pomenovať čo sú, ako sú a tak.
    Častokrát aj na porade vidíme, že napíšu že sú zamestnanci chcú ísť na PN a po čase z nich vylezie, že pracujú na dohodu.

    tikka je offline (nepripojený) tikka

    tikka
    nuž ale k tvojej otázke.. možno by sa dal urobiť nejaký dodatok k zmluve o absolventskej praxi. Priznam sa, ze si uz ale nepamatam, ako je stavana. Skus sa pripadne opytat na UP, ti by na to mali byt kompetentni - ted ako, aby to bolo ok a aby ta ozaj nevyradili

    tikka je offline (nepripojený) tikka

    tikka
    Kedze plati zasada, ze pokial si evidovany na UP, mozes mat len jednu dohodu o vykonavani AP. Urad prace poskytuje uchádzačovi o zamestnanie paušálny príspevok vo výške sumy životného minima, t.j. 185,38 €.
    Inu dohodu ani pracovnu zmluvu, na ktoru by ti zamestnavatel vyplatil odmenu zial uzatvorenu mat nemozes, inak ta z evidencie vyradia.

    d-anjel je offline (nepripojený) d-anjel

    d-anjel
    dobre tak: "som uchádzač o zamestnanie v evidencii uchádzačov o zamestnanie a vykonávam absolventskú prax"

    d-anjel je offline (nepripojený) d-anjel

    d-anjel
    Xanti Pozri príspevok
    No mýliš sa,
    lebo na ak je na absolventskej praxi, tak stále môže zarobiť na dohode 136,52 € mesačne, lebo sa to nevylučuje. Túto info mám priamo z UP.
    áno dohody popri abs. praxi sú možné, ak príjmy v súhrne z nich neoprekračujú 136,52 €. avšak on so mnou nechce uzatvoriť ani dohodu.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    d-anjel Pozri príspevok
    áno dohody popri abs. praxi sú možné, ak príjmy v súhrne z nich neoprekračujú 136,52 €. avšak on so mnou nechce uzatvoriť ani dohodu.
    Tak potom Ti nemôže dať odmenu - províziu, tak aby ju dostal do nákladov.
    Prečo nechce uzavrieť dohodu?
    Veď by platil odvody do SP len garančného fondu vo výške 0,25% z tvojej odmeny, a potom úrazové poistenie 0,8% z tvojej odmeny.

    d-anjel je offline (nepripojený) d-anjel

    d-anjel
    Xanti Pozri príspevok
    Tak potom Ti nemôže dať odmenu - províziu, tak aby ju dostal do nákladov.
    Prečo nechce uzavrieť dohodu?
    Veď by platil odvody do SP len garančného fondu vo výške 0,25% z tvojej odmeny, a potom úrazové poistenie 0,8% z tvojej odmeny.
    tiež neviem pochopiť, čo ho k tomu vedie, že nechce uzatvoriť dohodu, veď odvody na GP a ÚP sú zanedbateľné.

    tikka je offline (nepripojený) tikka

    tikka
    Xanti Pozri príspevok
    No mýliš sa,
    lebo na ak je na absolventskej praxi, tak stále môže zarobiť na dohode 136,52 € mesačne, lebo sa to nevylučuje. Túto info mám priamo z UP.
    ano, no mas pravdu... mala som zle infosky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.