Zavrieť

Porady

Čo a Ako nainštalovat

Mám notebook ASUS F5GL a moja mechanika sa rozhodla ze prestane napalovat CD a poniektoré DVD, trocha som googlil a zistil som ze sa to niekedy stava a staci preinstalovat "Firmware" alebo nieco podobne. hardvér je TSSTcorp CDDVDW TS-633A ATA Device....je to este v záruke niekolko mesiacov ale to by som musel posielat do CZ a to neprichádza do úvahy.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    skôr by som tipoval, že odchádza mechanika do večných lovíšť. To nový firmware nevyrieši.
    Ceny DVD/RW mechaník pre notbuky sú relatívne nízke, tak by som neexperimentoval s nejakou ojazdenou zo starého ntb, ktorá sa môže tiež pokaziť. Ak meniť, tak za novú.

    tranzistor20 je offline (nepripojený) tranzistor20

    tranzistor20
    Aspon by som skusil tu mechaniku na inom operacnom systeme ... nech sa zbytocne nenakupuje.... osobne by som tiez kupil novu ..ale az ked by som si bol isty ze staru mozem odpratat...

    tranzistor20 je offline (nepripojený) tranzistor20

    tranzistor20
    To nemusi byt len firmware-om mechaniky.... skus nejaký iný operacny systém ci to bude robit to iste ..... ak ano tak pouvazuj o kupe samotnej mechaniky(z nejakeho pokazeneho notebooku co niekto rozpredava na diely), bo firmware do mechaniky sa pokial viem napaluje iba na boxoch ...je tam takzvana "pic-ka" a s tym si ty rady nedas....

    ERROR141 je offline (nepripojený) ERROR141

    Začínajúci informatik ERROR141
    no už som poskladal desiatky PC ale NTB som ešte pod skrutkovačom nemal, ako vidím je čas to skúsiť

    Čo a Ako nainštalovat

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.