Zavrieť

Porady

PN zamestnanca viac ako mesiac.

Dobrý večer,prosím vás o radu.Aké má povinnosti mzdový účtovník ak bol zamestnanec PN sedem dní počas mesiaca október a celý november. Musí účtovník zaslať nejaký výkaz do sociálnej poisťovne aby poiťovňa vyplatila nemocenské zamestnancovi?Ak áno čo to má byť a do kedy? ĎAKUJEM za pomoc.
Usporiadat
Ingrid G. Ingrid G.

Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

V prípade ak PN trvá dlhšie ako 10 dní, treba do Soc.poisťovne poslať časť II. PN-ky (ružová časť) + potvrdenie zamestnávateľa na výpočet nemocenského, v ktorom uvedieš okrem iného vymeriavacie základy z rozhodného obdobia. Na PN-ke vyznačíš odkedy dokedy bola vyplácaná náhrada príjmu pri DPN,... opečiatkuješ a podpíšeš.

PN-ka a potvrdenie však už dávno malo byť v SP, mám obavy, že zamestnanec bude mať nemocenskú dávku vyplatenú
neskoro.

Ešte jedna dosť dôležitá vec - počas PN prichádza k zmene platitela zdravotného poistenia na štát, zamestnávateľ má oznamovaciu povinnosť oznámiť zdravotnej poisťovni na hromadnom oznámení začiatok a koniec PN - oznamovacia povinnosť je do konca nasledujúceho mesiaca. Ak zamestnanec ochorel napr. 25.10., oznamovaciu povinnosť o zmene platiteľa zdrav.poist. ste mali do konca novembra.
Naposledy upravil Ingrid G. : 01.12.10 at 17:49
6 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Ingrid G. Pozri príspevok
PN-ka a potvrdenie však už dávno malo byť v SP, mám obavy, že zamestnanec bude mať nemocenskú dávku vyplatenú neskoro.
ak to odošle najneskôr do 4.12., tak nemocenskú dávku za november bude mať vyplatenú načas.
0 0
Ingrid G. Ingrid G.

Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

mzdarka renca Pozri príspevok
ak to odošle najneskôr do 4.12., tak nemocenskú dávku za november bude mať vyplatenú načas.
Súhlasím, aby však Soc.poisťovňa vyplatila nemocenské, je potrebné ešte poisťovni doručiť potvrdenie o trvani PN k 30.11. (tzv. papier na peniaze alebo prechodku) - za predpokladu, že PN stále trvá. Ak PN-ka skončila, treba zaslať aj časť IV.
1 0
Tada11 Tada11

Tada11 je offline (nepripojený) Tada11

Na konci októbra boli všetky povinnosti voči sociálnej poisťovni aj zdr. poisťovni splnené. Zaujíma ma čo teraz PN ukončená k 30.11.
Ďakujem
0 0
vieraaaa vieraaaa

vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

Tada11 Pozri príspevok
Na konci októbra boli všetky povinnosti voči sociálnej poisťovni aj zdr. poisťovni splnené. Zaujíma ma čo teraz PN ukončená k 30.11.
Ďakujem
Teraz pošleš na SP potvrdenie o skončení PN-ky (IV. časť), ktorú priniesol zamestnanec, kde napíšeš dátum nástupu do práce, razítko a podpis. Na zdravotnú poisťovňu zašleš hromadné oznámenie o ukončení PN-ky. Ja tieto hromadné oznámenia zasielam spolu s mesačnými výkazmi.
4 0
Tada11 Tada11

Tada11 je offline (nepripojený) Tada11

Takže to je všetko čo mám urobiť?Už netreba žiadne iné výkazy k tomu aby bola zamestnancovi vyplatená nemocenská?
0 0
vieraaaa vieraaaa

vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

Tada11 Pozri príspevok
Takže to je všetko čo mám urobiť?Už netreba žiadne iné výkazy k tomu aby bola zamestnancovi vyplatená nemocenská?
Nie. Veď si im zaslala žiadosť o nemocenské, potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na výpočet nemocenského a teraz do 3 dní od doručenia zamestnancom hlásenie o ukončení PN-ky.
1 0
Tada11 Tada11

Tada11 je offline (nepripojený) Tada11

Tou žiadosťou je ružá časť PN-ky? :-) Možno mám blbé otázky ale neviem si rady,mzdárka sa na nás vykašlala tak sa učím :-((((
0 0
vieraaaa vieraaaa

vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

Tada11 Pozri príspevok
Tou žiadosťou je ružá časť PN-ky? :-) Možno mám blbé otázky ale neviem si rady,mzdárka sa na nás vykašlala tak sa učím :-((((
Áno, je to časť II. Žiadosť o nemocenské. Ale tú ste už asi zaslali na SP. Tá sa posiela po 10 dňoch PN-ky.
Popísala Ti to "Ingrid G." v príspevku č. 2.
1 0
Tada11 Tada11

Tada11 je offline (nepripojený) Tada11

Jasné,to som poslala.
1 0
vieraaaa vieraaaa

vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

Tada11 Pozri príspevok
Jasné,to som poslala.
Tak potom máš všetko OK.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Keby to bol náhodou nepracovný úraz, treba ešte poslať na SP aj Hlásenie o úraze:http://www.socpoist.sk/616/1567s
2 0
Tada11 Tada11

Tada11 je offline (nepripojený) Tada11

Nie nie, žiadny úraz. Ďakujem vám všetkým.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Tada, zaslala si potvrdenie o trvaní DPN tzv. prechodku k 31.10. ? Ak nie, (PN trvá aj v ďalšom mesiaci), nemocenské za oktober zamestnancovi nevyplatili. Rovnako treba prechodku od ošetrujúceho lekára zaniesť do SP aj k 30.11., ak DPN stále trvá.
2 0
Tada11 Tada11

Tada11 je offline (nepripojený) Tada11

No tú prechodku som nezaslala ale zamestnankyňa ochorela 25.10. takže to sme jej ešte vyplácali my,nie? A PN je ukončená k 30.11.
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

Tada11 Pozri príspevok
No tú prechodku som nezaslala ale zamestnankyňa ochorela 25.10. takže to sme jej ešte vyplácali my,nie? A PN je ukončená k 30.11.
Náhradu príjmu zamestnávateľ vyplatil od 25.10.2010 do 3.11.2010, od 4.11.2010 do 30.11.2010 vyplatí nemoc.dávky Soc .poisťovňa.
0 0
Tada11 Tada11

Tada11 je offline (nepripojený) Tada11

Ok takže tá prechdoka nemusela byť zaslavá do sociálnej poisťvni,však?
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Nie, za 10/2010 nebolo potrebné zaslať Doklad o trvaní PN k 31.102010.
0 0
Tada11 Tada11

Tada11 je offline (nepripojený) Tada11

A ešte mám jednu otázku,keď ola PN ukončená k 30.11.stačí ak to doručím do Soc. poi. v pondelok a to isté ma zaujíma v prípade ak bola jednému zamestnancovi daná výpoveď k 1.12., stačí ho odhlásiť v pondelok?Zajtra nestihnem ani keď sa hodím o zem :-(
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Tada11 Pozri príspevok
A ešte mám jednu otázku,keď ola PN ukončená k 30.11.stačí ak to doručím do Soc. poi. v pondelok a to isté ma zaujíma v prípade ak bola jednému zamestnancovi daná výpoveď k 1.12., stačí ho odhlásiť v pondelok?Zajtra nestihnem ani keď sa hodím o zem :-(
Ukončenie PN by si mal zamestnanec zaniesť do SP sám. Ak tak neurobil, môžeš ju zaslať aj v pondelok.
Ak zamestnanec ukončil PP 1. 12., odhlásiť by si ho mala najneskôr 2. 12.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať