Zavrieť

Porady

výpočet ceny pri predaji podniku v JÚ

Prosím, vedel by mi niekto vysvetliť prečo sa cena pri predaji podniku vypočíta ako
cena podľa zmluvy 100 eur
+ záväzky 40
- peniaze na Bú 10
- peniaze v pokladni 15

a čo s pohľadávkami ? Prečo vlastne treba k cene pripočítať záväzky? nie je mi to jasné, veď záväzky budú výdavkom kupujúceho, keď ich odkúpi a peniaze budú jeho majetkom.. Prosím pomôžte mi tomu porozumieť. Ďakujem každému
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alicacka je offline (nepripojený) alicacka

    alicacka
    Podľa mojich doterajších zistení ide o nasledovné:
    cena predaja by mala byť určená rozdielom majetku /teda aj pohľadávok/ a záväzkov. Túto cenu zákon umožňuje upraviť spôsobom uvedeným v § 17a ods. 11, teda ako som vyššie uviedla + záväzky, atď....
    Preto sa uvádza v každom príspevku tu na porade postup úpravy ceny pod. ako som hore uviedla, avšak na pohľadávky je všade pozabudnuté, pretože práve aj pohľadávky tvoria majetok, ktorý sa použije pri výpočte predajnej ceny. Verím, že tým, ktorí tomu tak ako ja nerozumeli, som svojim príspevkom pomohla.

    výpočet ceny pri predaji podniku v JÚ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.