Zavrieť

Porady

Nenabíja netbook

Dobrý deň.
Rád by som si dal poradiť, kde može byť chyba, ráno mi ešte netbook ACER nabíjalo a poobede sa už nechytal...nesvieti ani kontrolka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Odmeraj voltmetrom či nabíjačka má na výstupe napätie asi 18V záleží od nabíjačky ,je to na nej napísané.Chyba môže byť aj v konektore v noteboku.Skús či sa nehýbe.Mal by byť pevný.Zvykne sa odpojiť na plošnom spoji,jednoducho sa odpáli spoj .Zapoj nabíjačku do noteboku a skús pohýbať konektorom či nenaskočí na chvíľu nabíjanie ,samozrejme jemne,kontrolka zasvieti,ak áno tak konektor v noteboku.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Vlado40 naznačil možný postup "samokontroly" - a podotýkam - logický. Ja by som ho ešte doplnil: pri zasunutej nabíjačke skús od nabíjačky k NB postupne jemne ohýbať káblik - môže byť niekde aj prerušená žila v ňom - a zároveň sledovať kontrolku. Ak pri "kontrole" ohybom na niektorom mieste kontrolka blikne - máš vyhrané - prerušený káblik sa dá opraviť.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Najcastejsim problemom byva zlomeny kablik na nabijacke, takze do NB nejde vobec elektrina.
    Skus inu nabijacku na taky NB, aby si vylucil tuto moznost.
    Naposledy upravil ivka70 : 02.12.10 at 07:57

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    bobino38 Pozri príspevok
    si myslíš, že mám doma sklad nabíjačiek?:-)
    Nie, nemyslim.
    Ale myslim si,ze pohnut rozumom a spytat sa kamosov alebo skocit do nejakej predajne ci servisu, kde je sanca, ze taku maju, dokazes.
    Myslis, ze ti poradaci opravia cosi na dialku bez toho, aby si aspon vylucil zakladne chyby?

    tranzistor20 je offline (nepripojený) tranzistor20

    tranzistor20
    Pri najhorsom sa daju kupit univerzalne nabijacky , na ktorych iba nastavis napatie a zvolis spravny konektor..... stoja okolo 30 evri...

    salvosko je offline (nepripojený) salvosko

    salvosko
    Notebook funguje cez adapter ked vyberies baterku?
    Ak ano tak je v prdeli stabilizator ktory je vasinou na zakladnej doske = vymena zakladnejs dosky = 200€ a viac.

    bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

    bobino38
    ...netbook ešte trochu šlape na tom zvyšku čo tam je v baterke, tak asi ano...

    bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

    bobino38
    si myslíš, že mám doma sklad nabíjačiek?:-)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.