Zavrieť

Porady

Excel obednajsia prestavka

Dobry den . Uz si neviem poradit tak prosim o radu "odbornikov". Pripraviola som si dochadzkovy system v exceli. niekto by to asi spravil jednoduchsie ale o to nejde , cela tabulka funguje tak ako by som potrebovala len mam probolem s prestavkou na obed. ked su odpracovane menej ako 4 hodiny malo by sa automaticky zadat 00:00 (ziadna obednajsia prestavka. Ked je viac ako 4 a menej ako 8 hodin malo by nahodit 00:30 a ked je to viac ako 8 hodin malo by to byt 1:00 ale nijak mi to nechce fungovat. Tabulku prikladam prosim ak ma niekto z vas kusok casu boo by super keby ste mi pomoholi. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Do stlpca :P: daj tento vzorec =IF(O9-N9>=4,5/24;IF(O9-N9>=8,5/24;1/24;0,5/24);0)

    Zllatkaa je offline (nepripojený) Zllatkaa

    Zllatkaa
    dakujeeeeeeeeeeem : ) ale prosim aj vysvetli ak sa da ako sa ten cas 6,5/24 vypocitava , ked si nahdou nabuduce budem chciet tie casy opravit sama aby som stale neotravovala...mozes ten vzorec vysvetlit? Funkciu if samozrejme poznam. dakujem

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Zllatkaa Pozri príspevok
    dakujeeeeeeeeeeem : ) ale prosim aj vysvetli ak sa da ako sa ten cas 6,5/24 vypocitava , ked si nahdou nabuduce budem chciet tie casy opravit sama aby som stale neotravovala...mozes ten vzorec vysvetlit? Funkciu if samozrejme poznam. dakujem
    jedna hodina = 1/24

    jeden deň = 1

    V tom vzorci si to uprav ">=" nahraď ">" ak má byť za 8,5 hodiny prestávka iba 0:30 hod.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    PotPalo Pozri príspevok
    to Zllatkaa: Ak je odpracované menej ako 4, tak 0:00, ak je viac ako 4 tak 0:30... A čo ak je odpracovaných presne 4 alebo 8 hodín? Upresni zadanie.

    to marjankaj: neviem, ale z tvojho vzorcu mi vyplýva:
    odpracované 0:00 až 4:29 = 0:00
    odpracované 4:30 až 8:29 = 0:30
    odpracované 8:30 a viac = 1:00
    No je to diskutabilné.
    Ak pracuje od 8:00 do 12:15 to je 4h 15 min. Odpočítam pol hodiny a vyjde mi že pracoval 3 hod 45 minút. Teda pol hodiny odpočítať by som nemal.
    Môžeš vo vzorci nahradiť 4,5 hod 4 hodinami a 8,5 hod 8 hodinami.

    PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

    posledný svojho druhu PotPalo
    Asi som to zle pochopil (ako vždy), už som môj príspevok zmazal.

    Excel obednajsia prestavka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.