Zavrieť

Porady

Dlazdenie kuchyne, chodby (penetracia, flexilepidlo)

Ahojte,

na vydlazdenie chodby a kuchyne si vazne netrufam, tak chceme na to majstrov. Kazdy ma svoje "grify" na tuto pracu a taktiez rozdielnu cenu.

Jeden chcel vylievat tzv. nivelacny poter na vyrovnanie povrchu, avsak tu sa obavame vytopenia susedov pod nami. Vraj bez toho to nepojde. Aj cenovo bol tento na urovni 700,-EUR (praca) + material.

Dalsi (inak mame s nim pozitivne skusenosti pri vykachlickovani kupelne a WC) tvrdil, ze povrch dorovna flexilepidlom. Predtym aplikuje na dlazku hlbkovu penetraciu. Bojim sa vsak, ze lepidlo resp. vacsia vrstva lepidla casom po dlazbou povoli. Su moje obavy opravnene? (Tu sa robota pohybuje okolo 300,-EUR)

(kuchyna ma cca. 10m2, chodba taktiez 10m2 a obklady za kuchansku linky 3m2)

DAKUJEM!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    lover Pozri príspevok
    Ahojte,

    na vydlazdenie chodby a kuchyne si vazne netrufam, tak chceme na to majstrov. Kazdy ma svoje "grify" na tuto pracu a taktiez rozdielnu cenu.

    Jeden chcel vylievat tzv. nivelacny poter na vyrovnanie povrchu, avsak tu sa obavame vytopenia susedov pod nami. Vraj bez toho to nepojde. Aj cenovo bol tento na urovni 700,-EUR (praca) + material.

    Dalsi (inak mame s nim pozitivne skusenosti pri vykachlickovani kupelne a WC) tvrdil, ze povrch dorovna flexilepidlom. Predtym aplikuje na dlazku hlbkovu penetraciu. Bojim sa vsak, ze lepidlo resp. vacsia vrstva lepidla casom po dlazbou povoli. Su moje obavy opravnene? (Tu sa robota pohybuje okolo 300,-EUR)

    (kuchyna ma cca. 10m2, chodba taktiez 10m2 a obklady za kuchansku linky 3m2)

    DAKUJEM!
    Správnejšie a kvalitnejšie je vyrovnať povrch flex lepidlom+ penetrácia.Je to skôr naopak.Niveláky nemajú takú prídržnosť k podkladom ako flex lepidlá.

    lover je offline (nepripojený) lover

    lover
    220870 Pozri príspevok
    Správnejšie a kvalitnejšie je vyrovnať povrch flex lepidlom+ penetrácia.Je to skôr naopak.Niveláky nemajú takú prídržnosť k podkladom ako flex lepidlá.
    Dakujem! Tak hned som spokojnejsi...

    Co sa tyka soklov resp. krajovych list (obkladov), tak tieto sa vyrabaju z odrezkov z obkladov, alebo je mozne k obkladom zakupit aj sokle? V obchodakoch ako Baumax, Hornbach som take nieco nenasiel...

    Davaju sa vobec este tieto sokle pri dlazdeni? (Nevieme, ci ich dat ci nie)

    Dakujem!

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Dajú sa kúpiť aj hotové,ale nie sú ku každej dlažbe.Inak sa režú z dlažieb.Občas sa dávajú aj soklové lišty z plávajúcich podláh .

    ski555 je offline (nepripojený) ski555

    ski555
    Ak sú steny krivé,tie originál sokle nevyzerajú pekne, v tom prípade je to horšia a drahšia varianta.

    Dlazdenie kuchyne, chodby (penetracia, flexilepidlo)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.