Zavrieť

Porady

Inventúra záväzkov a pohľadávok

Mám daňovú kontrolu na DPH a chcú po mne aj inventúru záväzkov a pohľadávok k 31.12.2009. Stačí k tomu porovnať výpis saldokonta pohľadávok a záväzkov podrobne aj podľa účtov k 31.12.2009 so zostatkami účtov 311,321... a na základe toho spísať nejaký zápis o tom, že nie sú žiadne rozdiely.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jeso je offline (nepripojený) jeso

    jeso
    možno pomôže ...

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    beja Pozri príspevok
    Ďakujem za súpisy jeso, myslím že také niečo chce. Inventarizáciu k 31.12. posielam aj ja. No napísala mi, že chce inventúru, takže tie inventúrne súpisy asi budú fajn.
    Odporúčam vytlačiť z knihy pohľadávok a záväzkov neuhradené, pod súčet rukou napíšem súčet účtov 311 a 321, ak sú otvorené účty 379,474, tiež napíšem ich stav a zdôvodnenie, čoho sa týkajú, či už nájmu, alebo lízingu, taktiež napíšem zostatky účtov 336,331,333,335 - týkajú sa predsa tiež záväzkov a pohľadávok. Ale pokiaľ žiadajú len otvorené položky z obchodného styku, tak len účty 311,321.

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    to by mohlo stačiť a urobiť inventúrny výpis,ze zostatky sa rovnaju

    i ked ja robievam inventury pohl.a zavazkov pre kazdeho obchodneho partnera, rozposielam im to a oni mi to potvrdene poslu spat....

    jeso je offline (nepripojený) jeso

    jeso
    pri pohladávkach k 31.12. rozposielam list odberateľom na odsúhlasenie zostatku - odpovede prikladám k inventarizácii...
    pri záväzkoch zas k inventarizácii prikladám odsúhlasenia, ktoré mne zaslali dodávatelia ...

    beja je offline (nepripojený) beja

    beja
    Ďakujem za súpisy jeso, myslím že také niečo chce. Inventarizáciu k 31.12. posielam aj ja. No napísala mi, že chce inventúru, takže tie inventúrne súpisy asi budú fajn.

    Inventúra záväzkov a pohľadávok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.