Zavrieť

Porady

MK soft

Dobry den,

zacinam uctovat v programe MKsoft. Zadavam si dosle faktury, no nie je mi jasne co mam zadavat do kodu predkontacie a textu predkontacie,a naco to sluzi.

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tuta je offline (nepripojený) tuta

    tuta
    Kód predkontácie si stanovuješ sama a to tým, že si do predkontácií zadáš napr. FATEL - faktúra za telefón, alebo si faktúru za telefón označíš napr. 1, všetko záleží len od Teba ako si to nastavíš.
    Text sa Ti zobrazuje na doklade.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    83gene Pozri príspevok
    ...zacinam uctovat v programe MKsoft. ... no nie je mi jasne co mam zadavat do kodu predkontacie ...
    toto je ten moment, keď treba zobrať manuál k danému programu, a treba sa do neho podívať .

    Konkrétne sa k tomuto píše:

    "V okne Predkontácie účtovania máte možnosť zadefinovať predpisy pre vytvorenie účtovných dokladov v účtovnom denníku a saldokonte pohľadávok a záväzkov. Zoznam predkontácií účtovania sa zobrazí cez stlačenie kláves Ctrl+U alebo z menu hlavného okna programu U-Účtovníctvo – Predkontácie účtovania.

    Tip Vytváranie dokladov cez predkontácie účtovania je vďaka týmto nastaveniam jednoduchšie, zaberie menej času a obmedzí vznik chýb pri účtovaní."

    83gene je offline (nepripojený) 83gene

    83gene
    Dakujem za rady.

    Teraz by som chcela spytať:
    Mali sme haváriu auta, došla faktúra zo servisu a krycí list. V mksofte zaúčtujem klasicky došlú faktúru v saldokonte, spoluúčasť a čiastku, ktorú zaplatila poisťovna rovno servisu zaúčtujem ako nový doklad v účtovnom denníku. Ako mám prosím Vás prepojiť došlú faktúru s čiastkou v ÚD, ktorú zaplatila poisťovňa?

    Vopred Vám ďakujem.

    83gene je offline (nepripojený) 83gene

    83gene
    Prosím Vás ako mám postupovať pri vytvorení faktúry k prijatej platbe v mk softe? Podľa príručky mi to neide.
    Dakujem.

    83gene je offline (nepripojený) 83gene

    83gene
    Vždy odomna pýta variabilný symbol v doplnkovom rozúčtovaní, pričom v príručke nie je zadaný, čo je aj logické,keďže faktúru chcem iba nahodiť,nie uhradiť a nechce ma pustiť ďalej.
    Mk soft neodporúčam. Mám veľmi zlé skúsenosti. Prečo? 1. prioritou u nich je nie pomoc ale spôsob jak vytiahnuť peniaze od zákazníka. Zbytočne zložitý a miestami nefunkčný. Každý koho poznám naňho nadáva nechápem jak ho tu môže dakto chváliť, asi si píšu komentáre sami

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.