Zavrieť

Porady

Kto zodpovedá za neplatenie odvodov?

Dobrý deň
Chcela by som sa spýtať, že kto zodpovedá za neplatenie odvodov ? Zamestnanec alebo zamestnávateľ?
Pretože včera mi jedna známa tvrdila , že keď zamestnávateľ neplatí odvody, tak si to bude musieť doplatiť zamestnanec zo svojich vlastných . Čo je podľa mňa blbosť. To si mám akože teraz isť overiť na sociálku a zdravotku , že či vôbec za mňa niekto platí, keď som zamestnaná? Veď nadarmo sa mi nestrhávajú z platu tieto peniaze.
Známa mi tvrdila, že nejaká jej krstná si musela doplatiť do zdravotnej 10 000Sk ,lebo zamestnávateľ za ňu neplatil odvody.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    berry Pozri príspevok
    Dobrý deň
    Chcela by som sa spýtať, že kto zodpovedá za neplatenie odvodov ? Zamestnanec alebo zamestnávateľ?
    Pretože včera mi jedna známa tvrdila , že keď zamestnávateľ neplatí odvody, tak si to bude musieť doplatiť zamestnanec zo svojich vlastných . Čo je podľa mňa blbosť. To si mám akože teraz isť overiť na sociálku a zdravotku , že či vôbec za mňa niekto platí, keď som zamestnaná? Veď nadarmo sa mi nestrhávajú z platu tieto peniaze.
    Známa mi tvrdila, že nejaká jej krstná si musela doplatiť do zdravotnej 10 000Sk ,lebo zamestnávateľ za ňu neplatil odvody.
    Za a platenie a neplatenie je zodpovedný zamestnávateľ. Zamestnanec nie je neplateným nijako postihovaný. Jedna známa povedala, to je ako JBP.

    berry je offline (nepripojený) berry

    berry
    No veď to si aj ja myslím. Len má zaskočilo to, že známa sa v týchto pracovno právnych veciach vyzná. Ona si vie mzdu sama vypočítať a vie koľko za ňu treba odviesť a ostatné veci okolo aj keď to nie je v jej náplni práce.
    veď keď zamestnávateľ a zamestnanec uzatvoria pracovno právny vzťah , tak to aj nejake povinnosti znamenajú, nie?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    berry Pozri príspevok
    No veď to si aj ja myslím. Len má zaskočilo to, že známa sa v týchto pracovno právnych veciach vyzná. Ona si vie mzdu sama vypočítať a vie koľko za ňu treba odviesť a ostatné veci okolo aj keď to nie je v jej náplni práce.
    veď keď zamestnávateľ a zamestnanec uzatvoria pracovno právny vzťah , tak to aj nejake povinnosti znamenajú, nie?
    To, že si vie vypočítať mzdu a odvody, ešte neznamená, že vie všetko.

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Druhá vec je ale, ak nepodpísala žiadnu pracovnú zmluvu a robí na čierno a nie je ani evidovaná na ÚP, tak si musí platiť sama ZP. ( Alebo ma len dohodu a mysli si, že za ňu musí zamestnávateľ platiť odvody do ZP)

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    berry Pozri príspevok
    No veď to si aj ja myslím. Len má zaskočilo to, že známa sa v týchto pracovno právnych veciach vyzná. Ona si vie mzdu sama vypočítať a vie koľko za ňu treba odviesť a ostatné veci okolo aj keď to nie je v jej náplni práce.
    veď keď zamestnávateľ a zamestnanec uzatvoria pracovno právny vzťah , tak to aj nejake povinnosti znamenajú, nie?
    No je jasné,že sa nevyzná, ked nevie takúto základnú vec...

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    A vedieť si vypočítať mzdu nie je až taká veľká vedomosť, je veľa stránok s kalkulačkou na výpočet mzdy, treba zadať niekoľko parametrov, ktoré každý o sebe vie a vypočíta to samo.

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    Niekedy vypočíta Samo, niekedy Sato
    A niekedy slovenské mzdárky a mzdári a ani k tomu nepotrebujú pomoc od japonských dvojičiek Samo a Sato

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    Pokiaľ ja viem, Brano zavíra samo (nie Sama , ale Samo občas môže Brano zavrieť )

    Kto zodpovedá za neplatenie odvodov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.