Zavrieť

Porady

Vzájomné započítanie pohľadávok v ALFE - JÚ?

Neviem či prerábať účtovníctvo ,ale tento rok som robil zápočty cez pokladňu najprv som zaúčtoval pohľadávky a potom záväzky takžer som mal v pokladni po zápočtoch pôvodný stav.Na porade som sa teraz dočítal,že to treba cez interné doklady.Môžem už to čo mám zaúčtované nechať tak?Alebo prerobiť a keď prerobiť tak ako sa to účtuje cez interné doklady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    grammatika je offline (nepripojený) grammatika

    grammatika
    Zápočet pohľadávok a záväzkov sa robí na základe postupov účtovania v JU cez uzávierkové operácie.

    katka s. je offline (nepripojený) katka s.

    katka s.
    Robíš to presne tak isto ako cez pokladňu. Interný doklad - Príjem -vyrovnanie pohľadávky. Interný doklad - Výdaj - vyrovnanie záväzku. Priamo v rozúčtovaní si vyberieš stĺpec peňažného denníka (Výdavok za mater., tovar, prevádz.réžia alebo príjem za služby, tovar). Určite nie cez pokladňu. Nie je to pohyb peňažných prostriedkov v hotovosti.

    e.va je offline (nepripojený) e.va

    e.va
    Ďakujem už to aj idem prerobiť.Pri nahadzovaní interných dokladov sa ma ALFA pýta či je to ID doklad uzavierkový dávam,že nie.Je tento postup správny?Alebo sa zápočty riešia ako uzávierkové ID?
    Poradí ešte niekto?

    lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

    lenkam68
    e.va Pozri príspevok
    Ďakujem už to aj idem prerobiť.Pri nahadzovaní interných dokladov sa ma ALFA pýta či je to ID doklad uzavierkový dávam,že nie.Je tento postup správny?Alebo sa zápočty riešia ako uzávierkové ID?
    Poradí ešte niekto?
    A čítala si príspevok od grammatika? Jasne je tam napísané, že vzáj. zápočet sa účtuje v zmysle postupov, ako uzávierková operácia.

    Vzájomné započítanie pohľadávok v ALFE - JÚ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.