Zavrieť

Porady

AKo hladat pracu?

ako ma postupovat absolvent vysokej skoly aby si nasiel pracu ? abstrahujme teraz od jeho vzdelania a schopnosti.

ja to problem pre mna aktualny teda ako

1. hladat na serveroch ponukajucich pracu - a reagovat na ponuky , prim hra u nas asi profesia.sk poznate este nejake servery kde sa daju najst dalsie mnozstvo zaujimavych ponuk?

2. mozno su nejake firmy alebo urady ktore ponukaju pracu priamo na svojich domovskych strankach , to by bola pracnejsia uloha to vyhladavat, a spohladu firiem aj nelogicke keby to zverejnovali len na svojich strankach. preto otazka do plena Su firmy a urady ktore zverejnuju pracovne ponuky len na svojich strankach , a teda ma zmysel takto vyhladavat pracovne ponuky ?

3. firmy a urady nezverejnuju pracovne ponuky ale mozem skusit poslat zivotopis ci nemaju nejake volne miesto. Ma toto nadej na nejaky uspech?

cize mozte sa vyjadrit k tymto bodom pripadne poskytnut aj dalsie rady aky zvysit svoje sance najst si pracu . ci viac moznosti tym vacsia sanca ze bude dobra
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Môžeš si napísať profesný životopis a žiadosť do zamestnania, ale bolo by dobre, keď by si to roznosil do podnikov, ktoré máš v predstave sám.

    Pokiaľ navštíviš aspoň vedúceho personálneho oddelenia, zostaneš mu v povedomí a " možno " si na Teba spomenie, keď bude potrebovať
    pracovníka s Tvojou profesiou.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    využi personálnu agentúru vo svojom okolí.
    Syn je registrovaný v takej agentúre, síce už pracuje, ale hovorí, že je otvorený novým ponukám, takže z času na čas ho tá agentúra osloví s novou možnosťou.
    Mimotémy - s hľadaním práce a získavaním praxe netreba čakať až po absolvovaní školy. Všeobecne z môjho pohľadu tak skôr robia študentky, chlapci si "dávajú na čas".

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.