Zavrieť

Porady

Premlčacia doba v sociálnej poisťovni 2.

Dobrý večer. Vedel by mi niekto poradiť ?
V roku 1994 v mesiaci august, pri odhláške zamestnancov zo sociálnej poisťovne českej republiky/v tom čase som tam podnikal/ som urobil chybu v dátume odhlášky o jeden mesiac /namiesto 1,8,1994 na 1,9,1994/. Tým mi vznikol nedoplatok na poistnom. S pracovníkmi poisťovne sa nedalo dohovoriť a tak som sa nato vykašlal. Niektoré výkazy o nedoplatkoch mi boli doručené, niektoré nie ale vždy s vyššími úrokmi. Asi v roku 2005 mi bol doručené rozhodnutie okresného súdu v Poprade /o súdnom konaní som vôbec nebol informovaný/, že zamieta žalobu, podanú českou soc. poisťovňou , z dôvodu neúčasti jej zástupcu. Za celý ten čas mi neprišiel žiadny platobný výmer ak teda nepočítam výkaz nedoplatkov. V októbri 2010 mi ale znova prišiel výkaz nedoplatkov z poisťovne. Do kedy mi môžu nedoplatok evidovať a môžem si uplatniť námietku premlčania ? Ak áno u koho? Písomne v poisťovni alebo čakať na nejaký súd ? Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Premlčacia doba v sociálnej poisťovni 2.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.