Zavrieť

Porady

PN a skusobna doba

Ahojte, vedel by mi prosim vas niekto strucne odopovedat na moju otazku?:
Do prace som nastupila 02/09/2010, pocas skusobnej 3 mesacnej doby som bola 5 dni PN. Ktorym dnom mi konci skus. doba?
Podla mojich informacii sa skus. doba predlzuje o pocet prekazok na strane zamestnanca, to zn., ze skus. doba mi konci dna 07/12/2010?
Dakujem
G.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

    vieraaaa
    Podľa mňa, je tiež posledný deň skúšobnej doby 6.12., lebo normálne by mala byť skúšobná doba do 1.12., vrátane + 5 dní PN

    vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

    vieraaaa
    diafan Pozri príspevok
    Ahojte, chcem sa spytat, ako je to s vypovedou v skusobnej dobe, ked je zamestnanec na PNke. Plati aj pocas skusobnej doby zakaz vypovede pocas PN? A este sa chcem spytat ohladom dní PNky, o ktore sa predlzuje skusobna doba - rataju sa vsetky dni PN, tj. aj vikendy a sviatky? Alebo iba pracovne dni?
    Pretoze ked maroduje zc povedzme 2 tyzdne, je rozdiel mu predlzit skusobnu dobu o 14 dni alebo len o 10 dni. Ďakujem za odpoved.

    Aha, ospravedlnujem sa, az teraz som si vsilma vyssie, ze pisete kalendarne dni...
    V skúšobnej dobe sa môže ukončiť PP aj počas PN-ky.
    Ochranná doba v tomto prípade neplatí a tak zamestnávateľ alebo aj vy môžete skončiť pracovný pomer.
    Celé viď:
    http://kariera.zoznam.sk/sk/cl/10037...skusobnej-dobe
    ešte:
    http://kariera.zoznam.sk/cl/100515/8...-dobe-pocas-PN
    Inak aj:
    § 72 ZP
    Skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe
    (1) V skúšobnej dobe môže tak zamestnávateľ, ako aj zamestnanec skončiť pracovný pomer písomne z akéhokoľvek dôvodu alebo bez uvedenia dôvodu.
    (2) Písomné oznámenie o skončení pracovného pomeru sa má doručiť druhému účastníkovi spravidla aspoň tri dni pred dňom, keď sa má pracovný pomer skončiť.
    Naposledy upravil vieraaaa : 14.12.10 at 15:34

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    diafan Pozri príspevok
    Ďakujem za jasnú a rýchlu odpoved. Prečo tieto veci nie sú jasne vydefinované v ZP ?!
    Sú, sú, viď vyššie, §72 ZP, len to treba takto jasne aj pochopiť.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ja by som povedala, ze posledny den skusobnej doby bude 6.12.
    Ta PN bola presne 5 kalendarnych dni?
    Naposledy upravil ivka70 : 06.12.10 at 07:46

    diafan je offline (nepripojený) diafan

    diafan
    Ahojte, chcem sa spytat, ako je to s vypovedou v skusobnej dobe, ked je zamestnanec na PNke. Plati aj pocas skusobnej doby zakaz vypovede pocas PN? A este sa chcem spytat ohladom dní PNky, o ktore sa predlzuje skusobna doba - rataju sa vsetky dni PN, tj. aj vikendy a sviatky? Alebo iba pracovne dni?
    Pretoze ked maroduje zc povedzme 2 tyzdne, je rozdiel mu predlzit skusobnu dobu o 14 dni alebo len o 10 dni. Ďakujem za odpoved.

    Aha, ospravedlnujem sa, az teraz som si vsilma vyssie, ze pisete kalendarne dni...
    Naposledy upravil diafan : 14.12.10 at 14:28

    diafan je offline (nepripojený) diafan

    diafan
    Ďakujem za jasnú a rýchlu odpoved. Prečo tieto veci nie sú jasne vydefinované v ZP ?!

    diafan je offline (nepripojený) diafan

    diafan
    Čiže ak zc je od 1.12. stále na PNke, môže mu ztel zaslat domov vypoved povedzme k 17.12. ?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    diafan Pozri príspevok
    Čiže ak zc je od 1.12. stále na PNke, môže mu ztel zaslat domov vypoved povedzme k 17.12. ?
    ÁNo, hocikedy počas jeho PN.

    bertik1 je offline (nepripojený) bertik1

    bertik1
    Nevieme sa s kolegyňou dohodnúť, ktorá má pravdu, aj keď sme spolu čítali predchádzajúce príspevky: Zamestnanec nastúpil do zamestnania 7.6.2011. Má 3-mesačnú skúšobnú dobu. Od 12.8.2011 ostal na PN a vyzerá to na dlhodobú PN-ku. Môžem mu dať "skončenie PP v skúšobnej dobe" aj dňa 20.8.2011, napriek tomu že je PN?
    Ďakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    bertik1 Pozri príspevok
    Nevieme sa s kolegyňou dohodnúť, ktorá má pravdu, aj keď sme spolu čítali predchádzajúce príspevky: Zamestnanec nastúpil do zamestnania 7.6.2011. Má 3-mesačnú skúšobnú dobu. Od 12.8.2011 ostal na PN a vyzerá to na dlhodobú PN-ku. Môžem mu dať "skončenie PP v skúšobnej dobe" aj dňa 20.8.2011, napriek tomu že je PN?
    Ďakujem
    Áno, bude to skončenie PP v SD § 72ZP, nie výpoveď( tu platí zákaz) to môžete aj počas PN.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.