Zavrieť

Porady

Sprostredkovanie a financne toky

Dobry den,

chcel by som sa opytat, ako je to s vyuzitim bankoveho uctu pri sprostredkovani sluzieb. Sprostredkujem sluzby firme XY s ktorou mam o tom uzatvorenu zmluvu. Zmluva moze byt uzavreta dvoma sposobmi. Bud budu zakaznici posielat peniaze za sluzby na moj ucet, ja preposlem a necham si rozdiel specifikovany v zmluve. Druha moznost je, ze platby pojdu priamo na ucet dodavatela sluzby a ten mi na zaklade zmluvy vyplati dodatocne dohodnutu proviziu. V druhom pripade samozrejme stracam svojim sposobom kontrolu a v pripade neserioznosti partnera mozem cakat na proviziu cele mesiace, nevraviac o sudnej ceste a neskorsom vymahani.

Ak by tiekli peniaze cez niektory moj bankovy ucet a nechaval by som si len dohodnute percenta provizie, som povinny vystavovat danovy doklad kazdemu jednemu zakaznikovi ktory posle peniaze na tento ucet?

Alebo toto robit nemusim a je to povinnostou az konecneho dodavatela sluzby? S tym ze mne staci povedzme raz mesacne vystavit fakturu znejucu na sumu provizii ktore ostali a to finalnemu dodavatelovi sluzby? Ma s tym niekto skusenosti? Alebo nejake postrehy?

Vopred diky za odpoved!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    I.M. je offline (nepripojený) I.M.

    I.M.
    Prosim, neporadi niekto? Pocul niekto o pojme "vzdusne peniaze"?

    Pripadne, vysvetlil by mi niekto presny vyznam pojmu z uctovnictva nazyvaneho "peniaze na ceste" ? Co ak pouzijem moj ucet ako medziucet, peniaze od zakaznikov nan pridu, moja provizia z nich pojde mne a zvysok finalnemu dodavatelovi sluzby... Da sa to povazovat za peniaze na ceste?

    Sprostredkovanie a financne toky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.