Zavrieť

Porady

žumpa - protokol

Nemáte niekto k nahliadnutiu vypracovaný protokol o vodotesnosti žumpy (so všetkými odvolávkami na paragrafy, skúšky,...) ? Certifikát od výrobcu nestačí.
Potrebujem to ku kolaudácii. Stavebný dozor bol iba "pro forma", tak si to musíme pripraviť sami a nemôžem nikde nájsť nejakú predlohu. Ďakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    A kto je oprávnená osoba?

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    jednoducho človek, ktorý má oprávnenie na túto činnosť - ja ti potvrdenie o tesnostnej skúške nedám a v konečnom dôsledku je to novostavba takže prvotná tesnostná skúška má byť robená výrobcom a dodaná spolu s ostatnými dokladmi.

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    a okrem iného som našla ešte toto http://www.enoviny.sk/?cid=34655 a ešte takéto

    " K udeleniu súhlasu na vybudovanie žumpy a na osadenie podzemnej skladovacej nádrže
    podľa § 27 ods. 1 písm. c) vodného zákona sa stanovujú nasledovné podmienky:
    · Žumpu aj podzemnú skladovaciu nádrž vybudovať izolovanú a nepriepustnú, o čom bude po vykonanej skúške vodotesnosti preukázaný atest v súlade s STN 75 0905, ktorý investor predloží pri kolaudácii stavby."
    Naposledy upravil willma : 09.12.10 at 14:58

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    willma Pozri príspevok
    a okrem iného som našla ešte toto http://www.enoviny.sk/?cid=34655 a ešte takéto

    " K udeleniu súhlasu na vybudovanie žumpy a na osadenie podzemnej skladovacej nádrže
    podľa § 27 ods. 1 písm. c) vodného zákona sa stanovujú nasledovné podmienky:
    · Žumpu aj podzemnú skladovaciu nádrž vybudovať izolovanú a nepriepustnú, o čom bude po vykonanej skúške vodotesnosti preukázaný atest v súlade s STN 75 0905, ktorý investor predloží pri kolaudácii stavby."

    No ak mám toto dodržať, tak mi v živote neskolaudujú RD. A nie preto, žeby žumpa prepúšťala. Ale preto, lebo je v užívaní 4 roky. Ako potom sa urobí skúška vodotesnosti?
    Naokolo všetci veselo vypúšťajú svoje žumpy na pole, a len ja blbec poctivo volám každý 1/4 rok "hovnocuc" a platím nekresťanských 40 eur.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Tu je to celkom slušne popísané
    Pokiaľ objekt nie je napojený na verejnú kanalizáciu, je potrebné predložiť aj doklad o vodotesnosti žumpy (vyhotoví dodávateľská firma).


    http://www.stavba-online.sk/kolaudac...dacne-konanie/

    jankazb je offline (nepripojený) jankazb

    Aktívny človek s technickým myslením, budúci stavebník ...viac jankazb
    willma Pozri príspevok
    jednoducho človek, ktorý má oprávnenie na túto činnosť - ja ti potvrdenie o tesnostnej skúške nedám a v konečnom dôsledku je to novostavba takže prvotná tesnostná skúška má byť robená výrobcom a dodaná spolu s ostatnými dokladmi.
    Atest od výrobcu samozrejme mám, deklaruje nepriepustnosť. Ale skúšku ozaj výrobca nerobí.
    Ide podľla mňa o formalitu, samozrejme žumpu sme osadili, je vyskúšaná používaním a určite neprepúšťa.
    Ide mi len o to, že potrebujem protokol od stavebného dozoru že bola skúšaná po dobu... s množsvom.... nejavila známky....
    Podľa mň je to formalita, len to chcem mať na poriadku ku kolaudácii.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Musí to vystaviť firma ktorá tu žumpu osádzala.Firma ktorá ju namotuje ju musí aj odskúšať a vystaviť o tom protokol.Aspoň tak som to pochopil ja.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    A čo v prípade svojpomocnej vystavby žumpy? Myslím si, že drvivá väčšina žúmp ešte aj dnes sa takto realizuje.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    A čo v prípade svojpomocnej vystavby žumpy? Myslím si, že drvivá väčšina žúmp ešte aj dnes sa takto realizuje.
    Zrejme to musí niekto kto má na to oprávnenie odskúšať a podpísať.Dám vám za pravdu.Za čas čo živnostničim som ešte nikomu žumpu neosádzal .Takmer vždy si to urobili domáci sami.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    220870 Pozri príspevok
    Zrejme to musí niekto kto má na to oprávnenie odskúšať a podpísať.Dám vám za pravdu.Za čas čo živnostničim som ešte nikomu žumpu neosádzal .Takmer vždy si to urobili domáci sami.

    Keby len osádzať..... Ja mám vybetonovanú vlastnoručne. Samozrejme dodržiavali sme projekt.

    jankazb je offline (nepripojený) jankazb

    Aktívny človek s technickým myslením, budúci stavebník ...viac jankazb
    220870 Pozri príspevok
    Zrejme to musí niekto kto má na to oprávnenie odskúšať a podpísať.Dám vám za pravdu.Za čas čo živnostničim som ešte nikomu žumpu neosádzal .Takmer vždy si to urobili domáci sami.
    No veď o to ide . Lenže ku kolaudácii treba taký protokol o odskúšaní potvrdený stavebným dozorom. Preto hľadám niekde predlohu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.