Zavrieť

Porady

CPU

ktorý z týchto dvoch procesorov by ste odporučaly na hry AMD athlon 64 x2 4400+ alebo AMD Sempron 140
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

    Stevo5
    Podľa toho čo chceš hrať. K silnejšiemu procesoru môžeš dať aj silnejšiu grafickú kartu (tak aby bola využitá).

    Z tých dvoch by som zvolil radšej 4400+, ale doporučil by som niečo silnejšie.

    salvosko je offline (nepripojený) salvosko

    salvosko
    AMD athlon 64 x2 4400+ je urcite o dost vykonnejsi ale su to vo vseobecnosti starsie typy a ich vykon je uz dneska dost prekonany.
    Ked uz tak nejaky Phenon alebo tak.
    AMD v sucastnosti moc nepoznam, preferujem Intel momentalne, uz asi 5 rokov, od cias Core 2.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    david907 Pozri príspevok
    ktorý z týchto dvoch procesorov by ste odporučaly na hry AMD athlon 64 x2 4400+ alebo AMD Sempron 140
    Pre hry samotný procesor nie je ani tak dôležitý. Teda nemusí byť hyper super výkonný, ale aby to nebol ani najlacnejší šunt z roku 1995.

    Ja som dal synovi pred 2 rokmi procesor Athlon 64 X2 4800 a dodnes mu stačí. Pre hry je podstatnejšia výkonná grafická karta. Teoreticky ten Athlon 4400 vy ti stačil, ale ak teraz zostavuješ komp, tak by som tam dal niečo novšie. Ten Sempron je síce novší a má vyššiu frekvenciu, ale má len jedno jadro. Navyše, jeden mi socket A2 a druhý A3. Takže dôležité je, akú máš základnú dosku.

    Ja by som tam dal nejaký aspoň dvojjadrový, trebárs AMD Athlon II X2 250. Možno v blízkej budúcnosti si niektoré softy budú vyžadovať už vyšší výkon procesora.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.