Zavrieť

Porady

Výpočet domácnosti v exceli

Dobrý deň!

Som tu nový a preto neviem ako to tu chodí. Túto stránku som našiel len náhodne po dlhšom pátraní po vzorcoch exceli a kódoch vo VisualBasic.

Robím si program pre výpočet hodín v domácnosti ako je elektrika, voda, plyn...
Program mi všetko počíta, len je to dosť amatérsky robený a chcel by som to nejak vylepšiť.
Po zadaní konečného stavu hodín, zálohy a podobne do TextBoxu a pri stlačení tlačítka CommandButton mi krásne prepína do určitých buniek ako je napr. a1,a2,a3...druhý riadok b1,b2,b3....
Len je v tom problém, že mi to stále poriadkoch ide dole a dole a potom musím TextBox a CommandButton stále premiestňovať.
A preto Vás prosím o radu ako by som to mohol urobiť aby mi to prepínalo z buniek do ListBoxu, alebo niečo podobné.
Všimol som si, že tu už boli také podobné otázky, ale boli nezodpovedané a preto sa obávam, že asi ani mne nenájdete odpoveď, ale ak náhodou predsa tak Vám ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

    kergulaan
    ANNAP Pozri príspevok
    pripni ten svoj....
    Nepripne, ma malo prispevkov, myslim ze treba 25 aby sem mohol dat subor.
    Eada pre AJAX80 - napis 25 vtipov do http://www.porada.sk/t11047-p813-sra...ml#post1586455 a potom sem hod ten subor. :>D

    ajax80 je offline (nepripojený) ajax80

    ajax80
    Pre premiko!
    Neviem čo si tým myslel, že do kedy ma to bude baviť. Však excel je lepšia zábava ako nejaké hry a dík za stránku, ale keby som chcel tak si to viem stiahnuť z hocijakej stránky a tiež ich je viac druhov. Lenže ja chcem niečo si aj sám vytvoriť podľa vlastného vkusu a taktiež sa aj niečomu priučiť, ale ako vidím, že táto stránka je tiež oničom a dávate blbé rady, tak račšej tu končím a idem skúčať niekde inde. Majte sa milý poradcovia bez úspechu!!!

    jojom je offline (nepripojený) jojom

    jojom
    ajax80 Pozri príspevok
    Pre premiko!
    Neviem čo si tým myslel, že do kedy ma to bude baviť. Však excel je lepšia zábava ako nejaké hry a dík za stránku, ale keby som chcel tak si to viem stiahnuť z hocijakej stránky a tiež ich je viac druhov. Lenže ja chcem niečo si aj sám vytvoriť podľa vlastného vkusu a taktiež sa aj niečomu priučiť, ale ako vidím, že táto stránka je tiež oničom a dávate blbé rady, tak račšej tu končím a idem skúčať niekde inde. Majte sa milý poradcovia bez úspechu!!!
    Zaujímavý názor. Hm a skúč poriadne
    Naposledy upravil jojom : 10.12.10 at 19:32

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    No toto naozaj nie je fórum pre skučanie.
    Neporadím Ti, lebo ani poriadne neviem o čo Ti ide. Ale keď Ťa to baví, tak to skús urobiť v nejakej databáze. To je pravé orechové na také veci.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    ajax80 Pozri príspevok
    Dobrý deň!

    Som tu nový a preto neviem ako to tu chodí. Túto stránku som našiel len náhodne po dlhšom pátraní po vzorcoch exceli a kódoch vo VisualBasic.

    Robím si program pre výpočet hodín v domácnosti ako je elektrika, voda, plyn...
    Program mi všetko počíta, len je to dosť amatérsky robený a chcel by som to nejak vylepšiť.
    Po zadaní konečného stavu hodín, zálohy a podobne do TextBoxu a pri stlačení tlačítka CommandButton mi krásne prepína do určitých buniek ako je napr. a1,a2,a3...druhý riadok b1,b2,b3....
    Len je v tom problém, že mi to stále poriadkoch ide dole a dole a potom musím TextBox a CommandButton stále premiestňovať.
    A preto Vás prosím o radu ako by som to mohol urobiť aby mi to prepínalo z buniek do ListBoxu, alebo niečo podobné.
    Všimol som si, že tu už boli také podobné otázky, ale boli nezodpovedané a preto sa obávam, že asi ani mne nenájdete odpoveď, ale ak náhodou predsa tak Vám ďakujem.
    Myslím, že väčšina z tých čo robia v exceli, by to napísala priamo do tých buniek. A nie do nejakého okna a potom ešte určovať kedy a kam to zapísať.

    premiko je offline (nepripojený) premiko

    premiko
    Casom zistis, ze ten excel ti na to vsetko vyhovovat nebude, tak som to myslel. Sam som takto zacinal, mam dost podobnych programcekov v excli, to mas pravdu, excel je niekedy zabava, ale nie vzdy je cas a chut ten programcek neustale vylepsovat, zdokonalovat a doplnat o nove a nove legislativne upravy napriklad

    ja som to vzdal a stiahol si poriadny softver a o udrzbu a aktualizaciu sa staraju druhy, ale prajem ti nech to vydrzi co najdlhsie

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    No, možno niekto zostal znechutený, ale toto je téma, ktorá by, myslím si, mohla zaujímať viacerých.

    Riešenie môže byť niekedy úplne prosté, stačí využiť priamo šablóny, ktoré sú pre Office k dispozícii na webe priamo na MS stránkach:
    http://office.microsoft.com/sk-sk/te...010117232.aspx.
    Medzi inými je tam i šablóna na rozpočet rodiny.

    Palo
    Naposledy upravil PaloPa : 13.12.10 at 20:38

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    ajax80 Pozri príspevok
    Pre premiko!
    Neviem čo si tým myslel, že do kedy ma to bude baviť. Však excel je lepšia zábava ako nejaké hry a dík za stránku, ale keby som chcel tak si to viem stiahnuť z hocijakej stránky a tiež ich je viac druhov. Lenže ja chcem niečo si aj sám vytvoriť podľa vlastného vkusu a taktiež sa aj niečomu priučiť, ale ako vidím, že táto stránka je tiež oničom a dávate blbé rady, tak račšej tu končím a idem skúčať niekde inde. Majte sa milý poradcovia bez úspechu!!!
    Vráááááť sa.....šak sa utrápime ......poniektorí aj tú povestnú vytlačia ...

    Skúčaj niekomu inému .....aj úspešne môžeš , máš povolené..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.