Zavrieť

Porady

sociálna poisťovňa

Od 1.7.2009 do 5.1.2010 som neodviedla odvody do soc. poisťovne. Odvody patriace soc. poisťovni som platila do ZP. Tento omyl nastal pri zadani trval. príkazu banke. Teda ZP dostávala platené duplicitne. V januári 2010 som na to prišla a ZP mi dlžnu sumu vrátila a ja som ju previedla soc.poisť. Minulý rok som pauš. výdavky za soc. poisť. neuplatnila a ako to bude za r. 2010? Mozem si uplatniť aj vydavky za min. rok, ktoré boli vlastne uhradené v tomto roku? dakujem pekne za odpoved.
Naposledy upravil Dav : 13.12.10 at 17:19
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

    ? ego.mc
    gubika Pozri príspevok
    Mozem si uplatniť aj vydavky za min. rok, ktoré boli vlastne uhradené v tomto roku?
    Áno, bude to daňovo uznateľný výdavok roku 2010.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    gubika Pozri príspevok
    Minulý rok som pauš. výdavky za soc. poisť. neuplatnila a ako to bude za r. 2010? Mozem si uplatniť aj vydavky za min. rok, ktoré boli vlastne uhradené v tomto roku? dakujem pekne za odpoved.
    Súhlasím s predošlou odpoveďou, len doplním : paušálne výdavky sa neuznávajú zo SP, ale z príjmov, a výdavky na platby do fondov sú uznanými
    výdavkami plus 40% paušálnych výdajov.

    sociálna poisťovňa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.