Zavrieť

Porady

dohoda oPČ - odr. hodiny

Potrebujem si overiť jednu informáciu: práca na dohodu o pracovnej činnosti - max. počet odpracovaných hodín 10, dohodnutá mesačná odmena 200,- EUR. Ak dohodár ale nepracuje cely mesiac, napr. od 12. dňa v mesiaci, tak sa mu táto odmena upraví podľa počtu odpracovných hodín? Alebo môže odpracovať celý počet hodín za daný mesiac (že bude pracovať viac ako 10 hodín týždenne, aby splnil celomesačnú normu)???
Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    na DoPČ môže odpracovať max. 10 hodín týždenne, ale nikde nie je uvedené koľko minimálne, čiže ak nebudete mať preňho prácu môže mať v mesiaci aj nulu.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    Lubaba, Paula, truch, zdenka131, vieraaaa, Mária27
    6

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Tak mu výplatu vyrátaš ako pomernú časť mesiaca. Tiež mám takého pracovníka na DoPČ a nemala som od začiatku mesiaca ale od druhého dňa a mzdový soft vyrátal tú mzdu nižšiu. Lebo neodpracoval celý mesiac.
    Presne ako zamestnanec, kt. je odmeňovaný mesačnou mzdou a nie hodinovou.

    centaire je offline (nepripojený) centaire

    centaire
    ale ja som to myslela tak, že v dohode je uvedena mesačná odmena 200,- ale táto dohoda sa neuzatvorila k 1. dňu v mesiaci (čiže neodpracuje celý mesiac), ale napr. až od 12. dňa v mesiaci.

    kira je offline (nepripojený) kira

    kira
    Dohodár má stanovenú mesačnú odmenu a max. 10 hod.týždenne. Dohoda je že príde 2x do týždňa. Stalo sa že neprišiel a ani sa neozval aj 3x do mesiaca.Kedže si to nijako nenadpracoval, krátim mu pomerne odmenu na odpracované hodiny?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kira Pozri príspevok
    Dohodár má stanovenú mesačnú odmenu a max. 10 hod.týždenne. Dohoda je že príde 2x do týždňa. Stalo sa že neprišiel a ani sa neozval aj 3x do mesiaca.Kedže si to nijako nenadpracoval, krátim mu pomerne odmenu na odpracované hodiny?
    ÁNo, ak neodpracoval, úmerne krátiš.

    dohoda oPČ - odr. hodiny

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.