Zavrieť

Porady

S.r.o. zákazka v Rakúsku

Dobrý deň, potreboval by som poradiť sme stavebná firma a dostali sme zákazku na rekonštrukciu bytu v rakúsku ako ,a čo je potrebné aby sme ju mohli zrealizovať pred 1.5.2011 poprípade po 1.5.2011 po otvorení pracovného trhu. Ďakujem Roman
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    pipi1 Pozri príspevok
    Dobrý deň, potreboval by som poradiť sme stavebná firma a dostali sme zákazku na rekonštrukciu bytu v rakúsku ako ,a čo je potrebné aby sme ju mohli zrealizovať pred 1.5.2011 poprípade po 1.5.2011 po otvorení pracovného trhu. Ďakujem Roman
    Pokiaľ ste stavebná firma, určite si spíšte zmluvu. Inak netreba nič. Iba chuť a peniaze.

    pipi1 je offline (nepripojený) pipi1

    pipi1
    Ďakujem moc ste my pomohol. Áno sme stavebná firma , kde si vašu informáciu môžem ešte preventívne overiť nerád by som sa dostal do problémov. Roman

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    pipi1 Pozri príspevok
    Ďakujem moc ste my pomohol. Áno sme stavebná firma , kde si vašu informáciu môžem ešte preventívne overiť nerád by som sa dostal do problémov. Roman
    Snáď ešte niekto sa vyjadrí aj okrem mňa. Zmluvu o dielo by bolo vhodné pripraviť. A v nej si stanoviť všetky potrebné a dôležité veci. Rekonštrukcia sa bude robiť pre človeka hovoriaceho slovensky alebo nemecky ? Ak nemecky, asi bude treba zmluvu dvojjazyčnú.... Zmluva bude dôležitá aj pre DÚ zvlášť v súvislosti s obhájením si výdavkov v Rakúsku.

    pipi1 je offline (nepripojený) pipi1

    pipi1
    Je to slovak , kúpil byt hneď za hranicami bez zmluvy o dielo nič nerealizujeme a v tomto prípade zmluva je už hotová. Termin je od 1.5.2011 - 31.5.2011. Moc ďakujem. Roman

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    pipi1 Pozri príspevok
    Je to slovak , kúpil byt hneď za hranicami bez zmluvy o dielo nič nerealizujeme a v tomto prípade zmluva je už hotová. Termin je od 1.5.2011 - 31.5.2011. Moc ďakujem. Roman
    Tak nech ho rýchlo a kvalitne zrekonštruujete. Držím palce. Všetko dobré.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    pipi1 Pozri príspevok
    Dobrý deň, potreboval by som poradiť sme stavebná firma a dostali sme zákazku na rekonštrukciu bytu v rakúsku ako ,a čo je potrebné aby sme ju mohli zrealizovať pred 1.5.2011 poprípade po 1.5.2011 po otvorení pracovného trhu. Ďakujem Roman
    povinnosť registrácie si nezisťoval?
    Miesto dodania je rakúsko, lebo tam sa nehnuteľnosť nachádza.
    Netvrdím, že je nutné pre DPH sa registrovať, nie si platiteľ v SR, ale ani nevylučujem.
    Tiež živnostenské oprávnenie platí iba na území SR, čo na to rakúske úrady?

    pipi1 je offline (nepripojený) pipi1

    pipi1
    p.Kejka - trochu tomu nerozumiem sme s.r.o, mame výpis z OR ( ten platí iba v SR?) platcami DPH v SR sme.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Tiež sa chystám do po dlhšom čase pozrieť "Rakúska"Viem že tý ptáci chystajú kopu obmedzení ,overení papierovačiek dodatočných skúšaní preskúšaní cetrtifikátov,stavebných dozorov atd.Schvalovanie týchto hlúpych obmedzení si nechávajú naschvál na poslednú chvíľu tak aby sa firmy ktoré majú záujem tam podnikať v službách mali čo najväčšie problémy a málo času na vybavovačky.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    pipi1 Pozri príspevok
    Ak majiteľ je slovak , trvalé bydlisko na slovensku iba byt je v Rakúsku?
    Z pohľadu DPH - miesto dodania je Rakúsko. Ak vy ste platitelia DPH, tak sa zaregistrujte na DPH v Rakúsku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.