Zavrieť

Porady

Výpočet mzdy pracovníka "na dohodu"

Dobrý deň,

mám prvý mesiac jedného pracovníka na dohodu o vykonaní činnosti a neviem si dať rady s vypočítaním jeho mzdy.

Za mesiac november som sa s ním dohodol, že dostane 130 EUR v hrubom, ale ako vypočítam, koľko mám zaplatiť do sociálnej poisťovne za neho? A ako je to s preddavkami na daň?

Snažil som sa to naštudovať, ale zdá sa mi to príliš zložité a neviem sa v tom akosi vysomáriť. Pomôže mi niekto prosím?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Z dohody sa odvod neplati. Vyplatis mu slubenu odmenu, z ktorej stiahnes a odvedies dan z prijmu 19 %. Ale skor ako si ho zamestnal si ho mal prihlasit do socialnej poistovne kvoli evicencii.
    Ak sa ti toto vsetko zda velmi zlozite, poziadaj o pomoc niektoru uctovnicku.
    Do socialnej poistovne som ho prihlasil pred jeho nastupom do prace. Takze hovoris, ze staci vypocitat 130 * 0,19 = 24,7 EUR a toto odviest ako preddavok dane na ucet danoveho uradu? Nic viac? A kazdy mesiac to iste?

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    durisovad Pozri príspevok
    Z dohody sa odvod neplati. Vyplatis mu slubenu odmenu, z ktorej stiahnes a odvedies dan z prijmu 19 %. Ale skor ako si ho zamestnal si ho mal prihlasit do socialnej poistovne kvoli evicencii.
    Ak sa ti toto vsetko zda velmi zlozite, poziadaj o pomoc niektoru uctovnicku.
    Z dohody platiš úrazové a garančné poistenie. (za zamestnávateľa) Veď preto ho prihlasuješ do SP.

    -------
    - možno si myslela, že zamestnanec neplatí, ale mohlo to byť chybne pochopené.
    Tak ako pise "azla" som to aj ja tusim niekde cital. Tak ako to teda je z pohladu zamestnavatela?

    Ja ako zamestnavatel zaplatim 130 * 0,19 = 24,7 EUR na ucet danoveho uradu ako preddavok dane a okrem toho este platim to urazove a garancne na ucet socialnej poistovne? A urazove a garancne vypocitam ako? Tiez je to iba nejake percento z tej hrubej odmeny 130 eur?

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ano, myslela som odvody za pracovnika, tak bola formulovana otazky - co mu ma zrazit. S tymi odvodmi za zamestnavatela, pochopitelne suhlasim.

    GAP je offline (nepripojený) GAP

    GAP
    harryson1802 Pozri príspevok
    Tak ako pise "azla" som to aj ja tusim niekde cital. Tak ako to teda je z pohladu zamestnavatela?

    Ja ako zamestnavatel zaplatim 130 * 0,19 = 24,7 EUR na ucet danoveho uradu ako preddavok dane a okrem toho este platim to urazove a garancne na ucet socialnej poistovne? A urazove a garancne vypocitam ako? Tiez je to iba nejake percento z tej hrubej odmeny 130 eur?
    Zaplatiš ako zamestnavateľ do SP zo 130€ v hrubom: urazove 1,00€ a garančne 0,30€. Snad ti to v ríchlosti pomoze. A na DU tak ako pisali v predoslych príspevkoch 24,70€ ak nema podpisané vyhlasenie, ale pozor je to zrazkova dan nie preddavkova.
    Ďakujem všetkým za vaše rady a za ochotu pomôcť. Veľmi si to cením.

    Na koniec to teda zosumarizujem, aby v tom bolo jasno aj pre ostatnych:

    - zamestnanec pracuje na dohodu
    - zamestnanec nemá podpísané vyhlásenie na zdanenie príjmov fyzických osôb zo závislej činnosti
    - hrubá mzda 130 EUR
    - zamestnávateľ - odvody SP 1,3 EUR
    - zamestnávateľ - zrazkova dan - 24,70 EUR

    GAP je offline (nepripojený) GAP

    GAP
    harryson1802 Pozri príspevok
    Ďakujem všetkým za vaše rady a za ochotu pomôcť. Veľmi si to cením.

    Na koniec to teda zosumarizujem, aby v tom bolo jasno aj pre ostatnych:

    - zamestnanec pracuje na dohodu
    - zamestnanec nemá podpísané vyhlásenie na zdanenie príjmov fyzických osôb zo závislej činnosti
    - hrubá mzda 130 EUR
    - zamestnávateľ - odvody SP 1,3 EUR -ano, zaplatis zo svojho
    - zamestnávateľ - zrazkova dan - 24,70 EUR - ty zaplatis ako zamestnavateľ zr. dan ale jemu to odpočítaš, teda vyplatiš zamestnancovi 105,30 € čo je čistá mzda.
    To znamena ze celkova cena prace je 131,30€

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.