Zavrieť

Porady

Záloha na kúpu.

Hladal som v obcianskom zakonniku , ale nenasiel. " Záloha " Hladam odpoved na otazku , naco vlastne sluzi zaloha ( financna ) , ked existuje pojem "vratenie zalohy". Podla mna , ak sa zada zaloha , malo by to byt pre obe strany zavazne a iba extra extra pripadoch by mohol nastat spätný chod. Ja konkretne uvazujem o prevzati zalohy pri zmluve o buducej zmluve o predaji pozemku. Zmluve o buducej zmluve sa robi z dovodu momentalnej nesolventnosti kupujuceho , ale je predpoklad ze sa to zmeni. Moja otazka znie, co s prijatou zalohou , ak by nakoniec predsa len zo strany buduceho kupujuceho zaujem o kupu nebol. Podla zakona moze sice sud vôlu v zmluve o buducej zmluve vyhlasit za zakonnu , ale kde niet ani cert neberie. Co zaloha ? Zostane mi ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    § 498
    Na to, čo dal pred uzavretím zmluvy niektorý účastník, hľadí sa ako na preddavok.

    § 497
    Každý z účastníkov si môže vymieniť odstúpenie od zmluvy a dojednať pre ten prípad odstupné. Kto zmluvu splní aspoň sčasti alebo prijme hoci len čiastočné plnenie, nemôže už od zmluvy odstúpiť, ani keď poskytne odstupné.



    Záloha / preddavok je prostriedkom na zabezpečenie splnenia záväzku. Zmluvne ho možno kvalifikovať aj ako odstupné - odstúpiť môže ten, kto na ten účel poskytol preddavok. Môžete si to dohodnúť aj v zmluve o budúcej zmluve, alebo v prípravnej (§ 50b).

    Ak sa preddavok nevracia, započíta sa na splnenie záväzku. Ak sa nedá započítať, ak je zmluva neplatná a pod., preddavok sa musí vrátiť - inak by to bolo bezdôvodné obohatenie.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    comodo Pozri príspevok
    Hladal som v obcianskom zakonniku , ale nenasiel. " Záloha " Hladam odpoved na otazku , naco vlastne sluzi zaloha ( financna ) , ked existuje pojem "vratenie zalohy". Podla mna , ak sa zada zaloha , malo by to byt pre obe strany zavazne a iba extra extra pripadoch by mohol nastat spätný chod. Ja konkretne uvazujem o prevzati zalohy pri zmluve o buducej zmluve o predaji pozemku. Zmluve o buducej zmluve sa robi z dovodu momentalnej nesolventnosti kupujuceho , ale je predpoklad ze sa to zmeni. Moja otazka znie, co s prijatou zalohou , ak by nakoniec predsa len zo strany buduceho kupujuceho zaujem o kupu nebol. Podla zakona moze sice sud vôlu v zmluve o buducej zmluve vyhlasit za zakonnu , ale kde niet ani cert neberie. Co zaloha ? Zostane mi ?


    Chceš radu ???
    Súkromnú ???

    Ak Ti môžem doporučiť a aj odporučiť ...záloha na kúpu , ak sa dohodnete na podmienkach , ostane Tebe - na tom trvaj , budeš mať ako poistku , že Ti kupec neodskočí od biznisu .

    Rada :
    Túto zálohu daj na nejaký účet a zabudni na ňu až do doby , pokiaľ neuzavrieš celú transakciu , čiže predáš pozemok a všetko bude vysporiadané , t.j. Ty budeš mať peniaze za pozemok a nový majiteľ list vlastníctva z katastra ...

    Vrelo doporučujem toto dodržať ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.