Zavrieť

Porady

Pes v účtovníctve

Dobrý deň,

rád by som sa opýtal na mžnosti zaúčtovania psa. Môžem ho záúčtovať do nákladov alebo ho mám viesť v zásobách? Aké sú Vaše skúsenosti?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    a čo s tým psom robíte?

    ak psov nakupujete a predávate, tak je to tovar a treba viesť sklad

    gogina je offline (nepripojený) gogina

    gogina
    Je ten pes na stráženie? Nákup bol taký že cena psa išla rovno do nákladov? Ak áno tak ho treba zaradiť do majetku a potom si môžte naňho uplatňovať dalšie náklady - žrádlo, opravu koterca...

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    peterbreyl Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    rád by som sa opýtal na mžnosti zaúčtovania psa. Môžem ho záúčtovať do nákladov alebo ho mám viesť v zásobách? Aké sú Vaše skúsenosti?

    Ďakujem
    ak je pes na stráženie, je potrebné ho účtovať do majetku podľa výšky ceny a nezabudnúť ho prihlásiť na mestský prípadne obecný úrad, budete platiť daň za psa, ktorú si môžte dať do nákladov a tiež súvisiace náklady s ním - očkovanie, potravu atď.
    Áno, pes je určený na stráženie. Do akého majtku ho mám účtovať, keď jeho obstarávacia cena bola nižšia ako 1700 EUR a nebude sa odpisovať? Nemôžem ho účtovať priamo na 501?
    V postupoch účtovania som našiel, že správne sa to má účtovať do zásob, ale neviem si predstaviť ako a kedy by som to dostal do nákladov. (kedy nastane spotreba psa? )

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    peterbreyl Pozri príspevok
    Áno, pes je určený na stráženie. Do akého majtku ho mám účtovať, keď jeho obstarávacia cena bola nižšia ako 1700 EUR a nebude sa odpisovať? Nemôžem ho účtovať priamo na 501?
    V postupoch účtovania som našiel, že správne sa to má účtovať do zásob, ale neviem si predstaviť ako a kedy by som to dostal do nákladov. (kedy nastane spotreba psa? )
    Pri obstaraní ho odpíšeš rovno do nákladov na účet 501AE, ale budeš ho viesť v evidencii, ako DM.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.