Zavrieť

Porady

práca vo SV

Niektorí naši zamestnanci pracovali aj vo SV.
Ako im správne vypočítať mzdu. Patrí im za odpracovaný SV mzda + mzdové zvýhodnenie alebo im treba ďať aj SV platený priemerom + mdza za SV koľko odpracovali + mzdové zvýhodnenie?
Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    stanuss Pozri príspevok
    Niektorí naši zamestnanci pracovali aj vo SV.
    Ako im správne vypočítať mzdu. Patrí im za odpracovaný SV mzda + mzdové zvýhodnenie alebo im treba ďať aj SV platený priemerom + mdza za SV koľko odpracovali + mzdové zvýhodnenie?
    Ďakujem za radu.
    Majú mesačnú alebo hodinovú mzdu ?

    Ak mesačnú - sviatok platíte priemerom alebo mesačnou mzdou ?

    stanuss je offline (nepripojený) stanuss

    stanuss
    majú hodinovú mzdu ale oni pracovali vo SV.
    Treba im dať aj SV aj mzdu za tento deň a tiež príplatok že pracovali vo SV.

    batorek je offline (nepripojený) batorek

    batorek
    Ja by som sa chcela spýtať na sviatok. napr. zamestnanec v pohostinstve
    pracuje 2 dni a potom má 2 dni voľno, takto to ide celý mesiac. keď mu voľno pripadne na sviatok má nárok na vyplatenie za sviatok za tento deň?. má hodinovú mzdu. Soboty a nedele tiež pracuje ak mu tak vyjde, to sa platí normálne bez príplatkov za soboty a nedele? Ďakujem batorek

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    stanuss Pozri príspevok
    majú hodinovú mzdu ale oni pracovali vo SV.
    Treba im dať aj SV aj mzdu za tento deň a tiež príplatok že pracovali vo SV.
    Treba im riadne zaplatit den s priplatkom za sviatok.
    Nahradu mzdy za sviatok uz v takom pripade nedostanu.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    batorek Pozri príspevok
    Ja by som sa chcela spýtať na sviatok. napr. zamestnanec v pohostinstve
    pracuje 2 dni a potom má 2 dni voľno, takto to ide celý mesiac. keď mu voľno pripadne na sviatok má nárok na vyplatenie za sviatok za tento deň?. má hodinovú mzdu. Soboty a nedele tiež pracuje ak mu tak vyjde, to sa platí normálne bez príplatkov za soboty a nedele? Ďakujem batorek
    Nahradu mzdy za sviatok ma zamestnanec v pripade, ze mal pracovat a nepracoval kvoli sviatku.
    V tvojom popisovanom pripade zamestnec vo sviatok pracovat nemal, mal volno, takze nahrada mzdy za sviatok mu nepatri.
    Zamestnanec by mal preplateny sviatok iba v pripade, ze mal pracovat podla rozpisu napr. 25.12., ale tato zmena kvoli sviatku nebola.

    Ak pracuje vo sviatok, ma narok na priplatok za sviatok.

    Priplatky za soboty a nedele zakonnik prace nedefinuje.
    Jedine ak by ho ma zamestnavatel definovany interne, tak by nan bol narok, vo vseobecnosti nie je.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.