Zavrieť

Porady

Ako hlboko odpadove potrubie cez základy?

Ahojte, chcel by som vedieť Váš názor, alebo skusenosť. Mam spravené základy zatial bez platne a nechal som si prieraz v pasoch na odpad a pripojku vody aby som nešramoval, na odpad som nechal v hlbke cca 110cm pod úrovňov terénu neviem však či to nieje hlboko vzhladom na čov-ku (ak mi ju dovolia) alebo žumpu. Diky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Pokiaľ máte rovný terén pozemku tak je to dosť hlboko.Na odpady stačí aj 50cm.

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    tecuca voda nemrzne pokial nieje fakt velka zima. a do kanalizacie sa pusta aj zime odpadna voda ktora je v podstate tepla. ja mam kanal momentalne na urovni zeme a naveziem hlinu tak by bol cca 30-35cm pod urovnou

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Pred pár rokmi sme robili fasádu na RD pri Nitre.Mali tam kanalizačnú rúru ktorá ústila do žumpy ,asi 5 cm pod povrchom(pod hlinou) .Podľa vyjadrenia domáceho to tak mali cca 40 rokov a nemali sebemenší problém.Na druhú stranu takéto extrémy neodporúčam skúšať.

    drozdm je offline (nepripojený) drozdm

    drozdm
    a ešte by ma zaujimalo. Budem mať dosť veľku vzdialenosť od posledneho WC k žumpe . cca 18-20m.spad potrubia teda nebude veľky. Ako sa vyvarovať prip. problemom s upchatím a ako zabezpečiť čo najlepší odtok. Treba potrubie s večším priemerom alebo ako?

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    ja som od kanalizacie tak 50m takze pri zachovani minimalneho spadu mi to tak blbo vyslo.

    Ako hlboko odpadove potrubie cez základy?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.