Zavrieť

Porady

poštovné

Poslala som balík, kde som chcela aby poštovne platiľ adresát, ale dalo sa to iba tak, že poštovné som zaplatila a im som to dala na dobierku v sume poštovného, čo nám pošlú na účet. A teraz nad tým rozmýšľam, či k tomu musím urobiť faktúru, alebo ako to môžem zaúčtovať? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Rozúčtuješ to na 2 účty.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    lenka_bodorova Pozri príspevok
    Ako to myslíš rozúčtovať na dva účty? Teda neakú faktúru za prepravné (poštovné) nemusím vystavovať?
    ... no nevieme, či to posielanie balíka je náhodilý prípad, alebo opakujúca sa činnosť, či si platiteľ DPH, ....
    Riešení je viacej. Kvôli ojedinelému prípadu zaúčtovania úhrady poštovného si ani nemyslím, že treba vypracovávať smernicu. Ale treba to zaúčtovať tak, aby to nemalo vyplyv na ZD.
    Takže môže to 518/211 a vystavenie dokladu (ID či FA) do výnosov a jej následná úhrada, alebo len jednoducho výdavok 378/211 a príjem 221/378...
    lenka_bodorova
    Ako to myslíš rozúčtovať na dva účty? Teda neakú faktúru za prepravné (poštovné) nemusím vystavovať?

    dadika22 je offline (nepripojený) dadika22

    dadika22
    Dobrý deň,
    ak mám takýto prípad:
    poštovné za balík na dobierku zaplatím na pošte 518/211 3 €
    vystavím faktúru za tovar 16,67 € 311/604 + 3,33 € 311/343, t. j. spolu 20 € (do faktúry poštovné nedávam, lebo faktúru dávam do balíka a ešte neviem, koľko ma bude poštovné stáť)
    odberateľ zaplatí dobierku a ja si na pošte vyzdvihnem na základe dokladu z pošty 23 €
    môžem použiť nasledovné zaúčtovanie?
    20 € 211/311
    3 € 211/648

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.