Zavrieť

Porady

Juuuuj, poslali ma do psychiatrickej nemocnice...

Blb Blb

Blb je offline (nepripojený) Blb

Psychiatricka mi nariadila hospitalizaciu. Ak ma niekto skusenost s nastupom, poradte mi, prosim.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..hm...dobrovolný nástup v deň nástupu...ráno, asi okolo 8.00...ako na každom inom oddelení...len na psychoške neoperujú...nemyslím, že by si potreboval ešte nejaké podrobnejšie info...postup liečby ti určí lekár...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Pozdravuj odo mňa Fica.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Ešte skúsenosti nemám, ale občas by sa mi to na nejaký mesiac zišlo...
0 0
Blb Blb

Blb je offline (nepripojený) Blb

Co si treba zobrat so sebou a co sa tam nemoze mat. Napr. civilne oblecenie, a co mobil a pocitac?
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Drž sa a daj o sebe vedieť, keď sa vrátiš. Občas by sme taký pobyt na psychiatrii potrebovali viacerí.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nezabudni pyžamo, toaletný papier (najlepšie veľké balenie), príbor, pohár, papuče, hŕbu časopisov (aby si sa od nudy nezbláznil ). Civil aj tak budeš "odovzdávať" (ako na vojne), takže svoje osobné veci zober zo sebou. Potom si ich daj uschovať, ale vyžiadaj si papierik, ktorý si budeš musieť znova uschovať (najlepšie tam, kam si uschoval i tie predchádzajúce veci).
Či mobil a počítač ti povolia - neviem posúdiť, už dlho som v nemocnici nebol (chvalabohu, alebo žiaľbohu - ale to je jedno).
3 0
pupavka11 pupavka11

pupavka11 je offline (nepripojený) pupavka11

Kamaratka spominala, ze nosila domace oblecenie a okrem toho na hodiny telocviku cvicny ubor. Spominam si, ze chodili aj do prirody, takze zrejme aj sportove topanky. Bazen tam nebude?
1 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Blb Pozri príspevok
Psychiatricka mi nariadila hospitalizaciu. Ak ma niekto skusenost s nastupom, poradte mi, prosim.
Psychiater Ti nenariadí hospitalizáciu, pacientovi ju doporučí.
Nariadiť ju môže súd na doporučenie lekára.

Neviem prečo, ale nemám, pocit, že práve Ty niekam ideš a potrebuješ rady tohto druhu.
Ľudia, ktorí potrebujú liečiť dušičku v naozaj zlom stave nezvyknú takto otvorene žiadať rady a v celku neradi rozprávajú o svojom probléme verejne.
Toho sú schopní ľudia, čo už niečo preskákali, vedia, že choroba duše je ako každá iná choroba.

A hovorím to bez štipky sarkazmu, vo svojom blízkom okolí máme duševne chorého a jeho pocity a chovanie, uzavretosť, obavy dôverne poznám.

A Ty Blb veru, odpusť mi, vyzeráš zdravo a hravo.
6 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

pupavka11 Pozri príspevok
Kamaratka spominala, ze nosila domace oblecenie a okrem toho na hodiny telocviku cvicny ubor. Spominam si, ze chodili aj do prirody, takze zrejme aj sportove topanky. Bazen tam nebude?
Pupavka,
nemôžme radiť niekomu, o kom nevieme, či ide na uzavreté oddelenie, či má neurotické alebo psychotické ochorenie.
Psychotici sú prísnejšie kontrolovaní, s obmedzeným pohybom.

Neurotici majú voľnejší pohyb, môžu mať mobily, majú rôzne terapie /pracovnú, muzikoterapiu, kolektívne sedenia i povolené vychádzky v rámci areálu nemocnice/.
0 0
Blb Blb

Blb je offline (nepripojený) Blb

Mas pravdu danushka, do nemocnice pojde moja suseda, sedi tu pri mne ako kopka nestastia, slubila som jej, ze jej zistim, co a ako - potrebuje pomoct. Ona diktuje a ja pisem. Trochu som tu hrbu jej otazok zjednodusila do jednej vety, ale ver mi, kazda rada od niekoho, kto ma skusenost by jej prospela. Ja jej poradit osobne neviem, tak to skusam aspon takto. Ved kde lepsie poradia, ako na porade.
0 0
MatoB MatoB

MatoB je offline (nepripojený) MatoB

Dodnes nevyriešená záhada... ...viac
Zalezi od toho do akej psychiatrickej nemocnice ide nie kazda nemocnica ma vymozenosti ako napr. sportove aktivity (kurty, ihriska), pracovne terapie, vychadzky, kniznice...
Co si mas priniest a podobne ti pred nastupom daju vediet (aj na papiery - taktiez zalezi od nemocnice)
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Robí si z vás dobrý deň.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

220870 Pozri príspevok
Pozdravuj odo mňa Fica.
220870 Pozri príspevok
Robí si z vás dobrý deň.
Ale ani Tvoj príspevok nebol príliš vhodný...
Ak neprechovávaš sympatie k Ficovi, neznevažuj a nezosmiešňuj duševné choroby.

Na preberanie tak vážnej témy väčšina slovenskej populácie ešte nedozrela, je to smutné.
6 0
pupavka11 pupavka11

pupavka11 je offline (nepripojený) pupavka11

danushka Pozri príspevok
Pupavka,
nemôžme radiť niekomu, o kom nevieme, či ide na uzavreté oddelenie, či má neurotické alebo psychotické ochorenie.
Psychotici sú prísnejšie kontrolovaní, s obmedzeným pohybom.

Neurotici majú voľnejší pohyb, môžu mať mobily, majú rôzne terapie /pracovnú, muzikoterapiu, kolektívne sedenia i povolené vychádzky v rámci areálu nemocnice/.
Danushka, keby si pozornejsie citala, co druhi pisu, bolo by ti jasne, o aku kategoriu z diagnoz ide. O tom, ku komu sa budem vyjadrovat, nerozhodujes ty.

A vlastne, ked sa najskor vyjadrujes, ze nemozes radit, preco to vzapati robis?
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

pupavka11 Pozri príspevok
Danushka, keby si pozornejsie citala, co druhi pisu, bolo by ti jasne, o aku kategoriu z diagnoz ide. O tom, ku komu sa budem vyjadrovat, nerozhodujes ty.

A vlastne, ked sa najskor vyjadrujes, ze nemozes radit, preco to vzapati robis?
Pupavka, ďakujem Ti, že si ma upozornila na moju povrchnosť

Prečítaj si aspoň informatívne základné info psychotici versus neurotici a potom pouvažuj, či moje slová v téme boli od veci...

Blb sám priznal, že téma nie je o ňom, ale prv než som zareagovala na jeho otázku, pozrela som si jeho skorejšie príspevky a rozhodla som sa reagovať.
Moja povrchnosť je vskutku taká, že zvyčajne dva razy premeriam a potom strihnem a ako vidím, aj tu sa to oplatilo.

Máš krásny nick Pupavka, evokuje to vo mne voňavú letnú lúku. Asi nad tou Tvojou lúčkou mráčiky zatienili slniečko, lebo si ma vôbec nepochopila, ale nevadí, ja som to teraz dala na poriadok .

Krásnu poslednú Adventnú nedeľu prajem všetkým ľuďom dobrej vôle a najmä tým chorým, ktorí potrebujú oporu zdravých.

To Pupavka,
nakukla som aj do Tv. nicku a vidím, že sama máš skúsenosti a svoje odžité, keď nakukneš hlbšie do mojich starších príspevkov, tiež sa veľa dočítaš.
A práve o tom to je, je rozdiel, keď píšu o týchto veciach ľudia, čo niečo prežili a keď si tu príde niekto pichnúť do osieho hniezda.
Mám veľký rešpekt pred duševnými chorobami, práve tie sa oveľa ťažšie liečia ako fyzické ochorenia.
Naposledy upravil danushka : 19.12.10 at 09:30
5 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Piťko-amater Pozri príspevok
Ja myslím, že je to celkom fajn téma na Poradu...

rovnako ako téma : Depresia........

Niektorí sa celkom radi realizujú v takýchto témach......
Keby zadávateľ rovno napísal o akú diagnózu, vyžadujúcu si hospitalizáciu sa jedná, určite by sa téma vyvíjala progresívnejšie.

Inak sa lieči depresia,panická porucha, bipolárna porucha osobnosti, či obsedantno kompulzívna porucha osobnosti a inak schizofrénia, závislosti na alkohole, liekoch, drogách či hracích automatoch.

A realizácia v témach tohto druhu..., no to je zas Piťko slovko, ktoré sa mi tu až tak nehodí.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

To juuuuj v spojitosti s Nickom Blb vyznieva fakt dvojzmyselne, tak som sem nakukla zo zvedavosti aj keď mohol rovno napísať, že sa nejedná o neho,takže milý BLb už si sa dozvedel, čo treba a nechaj radšej túto tému vychladnúť, lebo aj keď je príliš zaujímavá a vážna pre každého z nás nerobme si tieto pekné dni smutnejšími. Veríme, že suseda to zvladne, lebo má napríklad aj teba, čo sa jej snažíš pomôcť...a ty máš zase nás..a to je to hlavné.
1 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Citoslovce, Juuuuj. Chceš vyjadriť bolesť, alebo radosť, nad tým?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
danushka Pozri príspevok
...
Mám veľký rešpekt pred duševnými chorobami, práve tie sa oveľa ťahšie liečia ako fyzické ochorenia.
...danushka , nie je to náhodou naopak ....?????

Nie ...nie je ....fakt je to tak , zle som čítal ...

Pako , ešte neprebudený som ????
Naposledy upravil buchač : 19.12.10 at 09:43
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
danushka Pozri príspevok
Keby zadávateľ rovno napísal o akú diagnózu, vyžadujúcu si hospitalizáciu sa jedná, určite by sa téma vyvíjala progresívnejšie.

Inak sa lieči depresia,panická porucha, bipolárna porucha osobnosti, či obsedantno kompulzívna porucha osobnosti a inak schizofrénia, závislosti na alkohole, liekoch, drogách či hracích automatoch.

A realizácia v témach tohto druhu..., no to je zas Piťko slovko, ktoré sa mi tu až tak nehodí.
Hm ....Piťu je Piťu ...iný nebude ...čistý JA ....

To vieš , danuš ...Ty vieš , JA viem ...nik nie je dokonalý ,len mne už len málo chýba ...a Ty ma dobehuješ míľovými krokmi ....

Hm , idem si ja radšej šľahu položiť ......zkludniť hormón , inak by som bol zasa ironický ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať