Zavrieť

Porady

Zivnostnik v r.2011 a odvody

Dobry den,

viem, ze sa meni zakon ohladne odvodov pre zivnostnikov. Konkretne, ze uz nepomoze prerusenie zivnosti alebo zrusenie a opatovne obnovenie zivnosti.

Otazka ale je, co s ludmi, ktori uz preruseni su. Priatelke sa zivnost obnovi k 1.2.2011, bude socialne odvody platit uz od 1.2.2011 alebo az od 1.7.2011?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    majovrabel Pozri príspevok
    Dobry den,

    viem, ze sa meni zakon ohladne odvodov pre zivnostnikov. Konkretne, ze uz nepomoze prerusenie zivnosti alebo zrusenie a opatovne obnovenie zivnosti.

    Otazka ale je, co s ludmi, ktori uz preruseni su. Priatelke sa zivnost obnovi k 1.2.2011, bude socialne odvody platit uz od 1.2.2011 alebo az od 1.7.2011?
    bude platiť odvody od 1.2.2011

    majovrabel je offline (nepripojený) majovrabel

    majovrabel
    vdaka za odpoved. A este jedna otazka, kamos mal prerusenu zivnost do 31.7.2010 a od 1.8.2010 zase funguje. Kedze k 1.7 zivnost nebola aktivna odvody neplati. Faktury ktore vystavuje su len drobne, cize ak by mal platit odvody, tak to asi rovno zabali. Musi sa k 1.1.2011 tiez musi prihlasit?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    majovrabel Pozri príspevok
    vdaka za odpoved. A este jedna otazka, kamos mal prerusenu zivnost do 31.7.2010 a od 1.8.2010 zase funguje. Kedze k 1.7 zivnost nebola aktivna odvody neplati. Faktury ktore vystavuje su len drobne, cize ak by mal platit odvody, tak to asi rovno zabali. Musi sa k 1.1.2011 tiez musi prihlasit?
    Pozri túto tému

    http://www.porada.sk/t153311-odvody-do-sp.html

    majovrabel je offline (nepripojený) majovrabel

    majovrabel
    v tom vlakne nie je ziadna konkretna odpoved a odvolava sa hlavne na ministrov blog a ten som cital, ale pocul som nazor ze to tak nebude moct byt, lebo by to bola zmena zakona so spatnou ucinnostou co je nepripustne. A mam pocit, ze nie som jediny co ma pocit, ze by to tak nemalo byt.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    majovrabel Pozri príspevok
    v tom vlakne nie je ziadna konkretna odpoved a odvolava sa hlavne na ministrov blog a ten som cital, ale pocul som nazor ze to tak nebude moct byt, lebo by to bola zmena zakona so spatnou ucinnostou co je nepripustne. A mam pocit, ze nie som jediny co ma pocit, ze by to tak nemalo byt.
    Asi si nečítal tú diskusiu celú. Pýtala som sa v diskusii na prednáške priamo ministra - jeho odpoveď bola ano, od 1.1.2011 sa stáva povinným platitelom odvodov do SP.
    P. Motyčková v Drakovi slúbila, že to ešte raz preverí na ministerstve.

    Blog ktorý pridala Melnic je z obdobia pred schválením zákona, prednáška bola po schválení - 14.12.

    majovrabel je offline (nepripojený) majovrabel

    majovrabel
    Cital som celu diskusiu. Jedna vec je co minister myslel, ale druha je, co je napisane v zakone. Ja mam pocit, ze ak by to bolo ako tvrdi minister, islo by o spatnu platnost a ak by to dal niekto na ustavny sud a ustavny sud by rozhodol, ze je v rozpore s ustavou, mohol by byt cely zakon neplatny. Nevidim tam, na zaklade coho by od 1.1. mal byt ten clovek povinne poisteny.

    majovrabel je offline (nepripojený) majovrabel

    majovrabel
    A este jedna vec... uz som pocul minimalne o jednej diere, ktoru minister nezaplatal dobre... V pripade odmeny konatela v napriklad vyske 1 milion SK sa platili odvody len z mesacneho maxima. Teraz sa to rozrata za vsetky predchadzajuce mesiace, ale nie buduce. Cize ak si konatel vyplati tuto odmenu v januari, zaplati odvody len za 1 mesiac a nie za 12 mesiacov. Tiez si myslim, ze minister to takto neplanoval.

    majovrabel je offline (nepripojený) majovrabel

    majovrabel
    Zle som to napisal... socialne odvody konatela sa budu platit prvy krat... Cize to nebolo platanie starej diery, ale diery ktora mohla vzniknut...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    majovrabel Pozri príspevok
    A este jedna vec... uz som pocul minimalne o jednej diere, ktoru minister nezaplatal dobre... V pripade odmeny konatela v napriklad vyske 1 milion SK sa platili odvody len z mesacneho maxima. Teraz sa to rozrata za vsetky predchadzajuce mesiace, ale nie buduce. Cize ak si konatel vyplati tuto odmenu v januari, zaplati odvody len za 1 mesiac a nie za 12 mesiacov. Tiez si myslim, ze minister to takto neplanoval.
    Minister o tom vie, aj na prednáške bol takýto príklad (nehovorilo sa o sume). V SK to zatial nebude (iba ak by sa naplnil Sulikov plán B).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.